Potíže s trávením – banalita nebo vážný problém?

0

girl-839613_960_720

Potíže s trávením čas od času potrápí každého z nás. Často se tak stává ve chvílích, kdy nám nesedne některé z jídel. Jedná-li se o lehké poruchy, pak potíže vymizí samy během několika málo dní. Někdy nás ale bolesti trápí častěji, než je zdrávo – a v takovém případě může jít o infekci trávicího traktu či o vážné onemocnění, které bychom rozhodně neměli podceňovat. Kdy je na místě se znepokojovat a kdy můžeme zůstat naprosto klidní? To si prozradíme v dnešním článku!

 

Je třeba zpozornět?

Zkažený žaludek – situace, kterou jsme minimálně jedenkrát za život zažili snad všichni. Ačkoli je to nepříjemné a člověku je v takových chvílích špatně, jedná se pouze o reakci na nevhodnou kombinaci pokrmů či o nesprávně upravené potraviny. Problémy v podobě zkaženého žaludku nebo střevních potíží mají zpravidla velmi rychlý průběh a neobjeví-li se komplikace, můžeme zůstat úplně klidní. Jiné je to v případě, kdy se snažíme jít zdravě a dáváme si záležet s výběrem i úpravou potravin, ale přesto nás potíže s trávením trápí až příliš často – v takové chvíli je na místě zamyslet se nad tím, zda nepotřebujeme léky na trávení.

 

Jak si ulevit?

Funkční porucha trávení může mít mnoho podob – někoho trápí dráždivý tračník, jiného zase pálení žáhy, dalšího zase nadýmání nebo pocity plnosti. Potížemi s trávením rozhodně netrpí jen těhotné ženy během prvního či třetího trimestru gravidity. Zlepšení zdravotního stavu lze dosáhnout nejen sázkou na vhodné léky na trávení, ale i úpravou jídelníčku, větším množstvím pohybu nebo snahou vyhnout se stresovým situacím.

 

Nejsou léky jako léky

Léky na trávení jsou volně dostupné a jejich množství je natolik pestré, že pro vás může být složité vybrat pro sebe jen ty nejlepší. Nespoléhejte na výběr na slepo a místo toho si nechte poradit. Navštivte Pilulka.com, kde můžete požádat o radu i doporučení toho nejlepšího přípravku právě pro vás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno