full screen background image

Potřebujete doplnit svůj rozpočet? Podívejte se na 5 tipů, jak vybrat půjčku

Občas se může stát, že nás napjatý rozpočet přivede do situace, kdy začneme řešit otázku nejvhodnější půjčky. Vyznat se v obrovském množství nejrůznějších nabídek ale vůbec není jednoduché. A právě proto jsme si připravili tento jednoduchý článek s 5 praktickými radami, které vás proberou několika úskalími hledání toho nejlepšího nebankovního úvěru.

 

Pořádně spočítejte úroky

První rada není nic nečekaného. Týká se totiž výše úrokové sazby. Jde o jeden z klíčových parametrů u každého úvěru. Uvádí se v procentech, z čehož si můžeme vypočítat, kolik za půjčku přeplatíme. Obecně se dá říci, že čím nižší úrok, tím lepší.

 

Pozor na poplatky

Ovšem někdy příliš nízký úrok znamená i to, že si od vás poskytovatel vezme peníze zpět ve formě poplatků. Ty by měly být uvedeny v podmínkách, které máte k dispozici u základní nabídky s finančním produktem. Tento údaj připojíme k úrokové sazbě a získáme celkovou částku, jakou za půjčku zaplatíme. A potom vybíráme, u jakého produktu bude tato přeplacená částka nejnižší. Každá online půjčka by měla mít podmínky dobře viditelné na webových stránkách.

 

Naplánujte si splácení

Máte vybraný perfektní finanční produkt, u kterého ani příliš nepřeplatíte. Teď ještě musíte pořádně promyslet, jestli si poradíte se splácením. Ve vašem rozpočtu musí být dostatek prostoru pro uhrazení celé částky i s úroky a případnými poplatky. Pokud je to možné, klidně si rozvrhněte splátky po menších částech na delší dobu, ať se nedostáváte do problémů se splácením, které jsou často penalizovány nejrůznějšími sankcemi a dalšími poplatky.

 

Ověřte si danou společnost

V rámci bezpečnosti je dobré ověřit si, že je daná nebankovní společnost skutečně solidní a nečeká vás žádné nepříjemné překvapení. Podívejte se na recenze a další ohlasy předchozích klientů. Nejlepší je přímé doporučení od známých, kteří mají s danou půjčkou své pozitivní zkušenosti. Čím více informací najdete, tím je to pro vás lepší. Platí to hlavně pro novější společnosti, jejichž jméno zatím není příliš známé a není úplně snadné najít dost relevantních zkušeností.

 

Ušetřete čas při sjednávání

Samotný výběr toho nejlepšího finančního produktu nás může stát nějaký čas, takže je skvělou výhodou, pokud další cenné minuty či dokonce hodiny ušetříme díky pohodlnému sjednání přes internet. Rychlá online půjčka je otázkou několika kliknutí a vše můžete mít vyřešené opravdu rychle. Nejdéle tak může trvat pouze převod peněz na váš účet, což závisí na konkrétní bance. Příkladem rychlého a pohodlného srovnání je například online půjčka CoolCredit. Kromě rychlosti je zde i výhoda přehledných podmínek a přesně víte, co máte čekat.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *