Potřebujete společenské šaty? Zajděte si do půjčovny!

0

Blíží se váš den D a vy stále nemáte svatební šaty? Nebo jdete za družičku a nemáte co na sebe? Nemusíte kvůli tomu vyšilovat. V dnešní době se dají šaty na nejrůznější společenské události snadno vypůjčit. Ano, je pravda, že nechat si ušít vlastní šaty podle svých představ má něco do sebe, ale jak dlouho vás takové šaty budou těšit? Vaši peněženku to nepotěší zcela určitě.

 

Svatební šaty – v jednoduchosti je krása

Mnoho nevěst dává přednost před koupí svatebních šatů jejich zapůjčení. Dává to smysl. Vdáváte se přeci jen jednou za život. Tedy alespoň v tom ideálním případě. Na co mít tedy po zbytek manželství svatební šaty ve skříni? Buďte praktické a moderní. Půjčovna svatebních šatů nabízí velký výběr nejrůznějších střihů.

Dávno jsou pryč časy, kdy bylo trendy, aby nevěsta byla co nejvíce nazdobená. Zapomeňte na nepraktické obruče, kvůli kterým se nevěsta málem nevešla do dveří. Dnes se dává přednost jednoduchému stylu. Velmi moderní je bílá krajka. Tento materiál je elegantní a slušivý. Navíc nemusíte být modelka, abyste si mohla dovolit obléknout krajkové rukávy. Naopak krajka zjemňuje, a proto sluší i majitelkám silnějších paží. Kombinací krajkového topu a skládané sukně nic nezkazíte.

 

Závoj, ano či ne?

Závoj je tradiční doplněk svatebního outfitu nevěsty. V dávných dobách jej nosily, aby odehnaly zlé duchy. Závoj měl chránit nevěstu před vniknutím ducha, který nepřeje lásce, do jejich úst. Později se začaly nosit spíše z praktického hlediska. Měly zabránit, aby se na tvář a do vlasů nedostal prach a nečistota. Dnes závoj slouží především jako módní doplněk. Nevěstě dává princeznovský, tajuplný vzhled. Neexistuje žádné doporučení, zda závoj nosit, nebo ne. Záleží to na vkusu každé z vás a samozřejmě také na typu šatů, který si vyberete. K některým se závoj hodí více, u jiných je lepší namísto toho zvolit různé doplňky do vlasů, od korunek přes čelenky po malé květy, jež jsou součástí účesu.

 

Jak vybrat šaty na ples

Plesové šaty patří mezi druhy oblečení, které využijeme jen párkrát do roka. Pokud zrovna nevymetáte každý druhý ples ve městě, ale náhodou se musíte zúčastnit pracovního nebo maturitního plesu, půjčovna bude pro váš skvělá volba. Jak ale vybrat ty správné plesové šaty? Především vám musí sedět a být pohodlné. To je ta nejpodstatnější část výběru. Představte si, že trávíte na plesu celý večer a noc v nepohodlných šatech. Nejen, že si akci neužijete, protože vás všude něco tlačí a musíte se pořád hlídat, aby nebylo vidět to, co má být skryto, ale navíc si ani pořádně nezatančíte. Netančit na plese je stejné jako sedět v kině, kde se nepromítá film. Proto raději vyzkoušejte více šatů, než se rozhodnete, které si půjčíte.

Když už jste si vybrali společenské šaty, které vám střihově sedí, a cítíte se v nich příjemně, je třeba zvolit vhodnou barvu. Ne každá žena si může dovolit zářivě růžové šaty. Vlastně by je neměla nosit žádná žena. Svítivá růžová a vůbec všeobecně neonové barvy se hodí spíše jako doplněk k jiným barvám. Pakliže jsou šaty jednobarevné, neonovým kouskům se raději vyhněte. Obecně platí, že snědším typům sluší světlé barvy, kde vynikne vaše opálení. Jestli máte hodně světlou pleť, vyhněte se černé.

A nakonec jedna rada. Buďte soudné. Ať už nám pánbůh nadělil bujné poprsí, máme o nějaká ta kila více, nebo nám už dlouho není třicet, musíme zvážit, zda se k nám hodí šaty, jež jsme si vybraly. Jistě, každá žena je krásná, ale také by každá měla poznat, co jí sluší a co už je za hranicí přijatelnosti. Sexy se můžete cítit i v šatech s méně výrazným výstřihem či v delší sukni. Jestli vás trápí nadváha, vyhněte se upnutým šatům, ale vybírejte takové, jež zvýrazní vaše přednosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno