Převoz kol autem nemusí být moc problematický. Chce to však správné vybavení

0

Léto si většina společnosti spojuje nejčastěji s vodními radovánkami. Během veder je to nejspíše asi nejlepší zábava. Nicméně pro mnoho lidí je krásné počasí také důvodem, proč sednout na kolo a vydat se na cesty.

Cyklistika v dalekých krajích

Sjíždět pořád ty samé trasy a zákoutí celý rok jednoho dokáže také pořádně unavit. I proto se řada cyklistů vydává s prvními letními paprsky na daleké cesty jak po vlastech českých, tak i po cizině, kde si užívají cyklistiku na pro ně zcela nových a neprobádaných místech.

Vzhledem k tomu, že ne každý je takový dobrodruh, aby se vydal kvůli průzkumu nových cyklostezek pouze na svém odpruženém oři, naprostá většina milovníků jízdy na kole si své stroje veze s sebou v autě. A protože ne každý má vlastní dodávku, je potřeba se spolehnout na nosiče kol.

Jak vybrat ten pravý nosič?

Výběr správného nosiče je zcela zásadní. Ve většině případů je nutné mít vhodné auto, nebo alespoň vůz s těmi správnými doplňky.

Nosiče na dveře jsou toho zářným příkladem. Již z názvu je patrné, že jsou určeny pro pětidvéřové modely vozidel. Instalují se v zadní části auta, což může být občas problém. Překáží totiž výhledu. Navíc kvůli nosiči není možné otevřít zadní dveře.

Nosiče na nosné zařízení se dají nainstalovat prakticky na jakýkoliv vůz. Ovšem ten musí mít ono nosné zařízení. Stejně jako v předchozím případě, i zde se kola přepravují v prostoru za autem. Tentokrát však není nutné sundávat zařízení z vozu pokaždé, když je nutné otevřít kufr. Jde to pohodlně i s nainstalovaným nosičem. Nicméně zakrytý výhled zezadu i v tomto případě přetrvává.

Střešní nosiče jsou vhodné pro všechny osobní vozy a není potřeba mít k jejich zapojení ani nic extra. Vzhledem k tomu, že se kola přepravují nahoře na střeše, nezavazejí zadnímu výhledu. Nicméně jsou zde i zápory.

Rozhodně se s takovýmto nosičem nevyplatí jezdit pod nízko postavenými mosty. Také je dobré jezdit spíše pomaleji, jelikož během rychlejšího tempa mohou být kola trochu nestabilní.

Namontovaný střešní nosič navíc znamená nemožnost použít střešní boxy, které jsou hlavně během cest na dovolenou velmi oblíbeným doplňkem mnoha vozidel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno