Proč jsou ručně vázané koberce stále výhodnou investicí?

0

Koberce najdeme snad v každé domácnosti. Jsou oblíbené pro své skvělé izolační vlastnosti, ale i vzhled. V dnešní době většina domácností pořizuje koberce z umělých vláken, které jsou spíše ekvivalentem spotřebního zboží a za několik let je lidé vyměňují za nové. Kdo má ale doma ručně vázaný koberec, je majitelem unikátního uměleckého díla, které na své hodnotě neztrácí. Naopak, hodnota těchto koberců s přibývajícími lety roste.

Chcete-li si do domácnosti pořídit stylový doplněk, který dokonale dokreslí váš interiér a zároveň je unikátním uměleckým dílem vyrobeným ručně, skvělou volbou jsou orientální koberce. Jejich výhodou je, že jsou vyrobeny z přírodních materiálů a ruční práce je zárukou kvality.

 

Možnosti ručně vázaných koberců

Snad nejznámějšími orientálními koberci jsou klasické perské koberce. Jsou většinou vyráběny z ovčí vlny technikou vázání tzv. asymetrických uzlů. Jejich výroba trvá i měsíce.

Méně známou variantou ručně vázaných koberců, a přesto neméně kvalitní, je íránský Gabbeh. Tyto Gabbehy byly nedílnou součástí života žen z nomádských kmenů, které je vázaly a dále používaly pro domácí potřeby. Vzory jsou mnohem jednodušší, než jak je tomu u klasických perských koberců a jsou typické různými motivy zvířat, rostlin, postav i jednoduchých geometrických vzorů.

22

Vrcholem luxusu pak jsou hedvábné koberce. Díky vysoké hustotě vazby (až milion uzlíků na metr čtvereční), nabízí tyto koberce skutečně propracované vzory a mají velmi vysokou investiční hodnotu. Vysoká hustota je způsobena právě tím, že se při vázání místo bavlny používá jemné hedvábí. Výsledkem je lesklý, jemný a dokonale prokreslený koberec.

 

Buchara s.r.o.

Všechny výše uvedené koberce je vhodné nakupovat pouze u prověřených prodejců. Jedním z nich je například společnost Buchara s.r.o., která na českém trhu působí již od roku 1994. Kromě širokého výběru ručně vázaných koberců Buchara s.r.o. nabízí i poradenství, zapůjčení, čištění nebo opravy koberců. Dokonce je možné objednat si koberec s vlastním návrhem vzoru. Přijďte si i vy vybrat svůj Gabbeh, moderní nebo hedvábný koberec či perskou klasiku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno