full screen background image

Proč si pořídit LED osvětlení?

Technologický pokrok je nezadržitelný a tradiční žárovky se pomalu ale jistě stávají minulostí. Jejich místo přebírají halogenové žárovky, úsporné zářivky a především LED žárovky. V čem tkví hlavní výhody posledně zmíněného typu?

Tradiční žárovky byly vysoce neefektivní, až 98 % své energie spotřebovaly na tvorbu tepla, nikoliv světla. To se promítalo do nákladů pro spotřebitele i v zátěži pro životní prostředí. To byly také důvody, proč vznikl i legislativní tlak na hromadné nahrazování této zastaralé technologie modernějšími. Pokud uvažujete o novém svícení pro svoji domácnost či podnik, určitě zvažte pořízení LED žárovek na e-shopu Orava. Výraznou úsporu v účtech za energii pocítíte už v průběhu několika měsíců. I přes obecně rozšířený mýtus se LED žárovky také zahřívají, ačkoliv výrazně méně než jiné typy zářivek. Právě zahřívání je nejdůležitějším faktorem při stárnutí LED světel. Pokud proto LED žárovkám dopřejete dostatečné větrání, vydrží vám déle než jakýkoliv jiný zdroj světla.

S výměnou LED žárovek si nemusíte lámat hlavu, jejich závity odpovídají standardnímu značení známému u klasických „žlutých“ žárovek. Pro běžné užití proto sáhněte třeba po LED žárovce LE-418 6W E27, jak název napovídá, závit o průměru 27 mm pohodlně namontujete do většiny domácích lamp určených pro napětí 230 V. Samozřejmě lze najít LED žárovky i pro drobnější svítidla. K tomu poslouží LED žárovky se závitem E14, jako je LED žárovka LE-416 5W E14. Tato žárovka vám bude svítit až 30 000 hodin a dokáže svítit i při extrémních teplotách, takže se ji nemusíte bát umístit ven.

LED žárovky některé zákazníky odrazují pro svoji vyšší pořizovací cenu. Ta se však s postupem času vrátí, a to jak díky úspoře energií, tak kvůli dlouhé životnosti LED žárovek. Sviťte ekologicky i ekonomicky. Vyplatí se to.
Jeden komentář u “Proč si pořídit LED osvětlení?

  1. Terezka napsal:

    LED osvětlení již mám doma také. Pořídila jsem na https://www.rajsvitidel.cz/interier/led-svitidla. LED osvětlení teď hodně frčí. Hodí se totiž jak do interiérů, tak také jako jenom doplněk osvětlení. Díky LED osvětlením ušetříte spoustu peněz za elektriku. Žárovky jsou sice o něco dražší, ale za to vydrží zase nějakou tu dobu a určitě se stále nákup vyplatí. Mnohem lepší, výrazné světlo při svícení. Určitě doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *