full screen background image

Rozlučte se s podzimní únavou

pearl-1

Zatímco termín jarní únava je u nás všeobecně znám, o pojmu podzimní únava slyšel málokdo. A přitom se s ní v tomto období setkáváme čím dál častěji – jsme malátní, ospalí, bez energie. Způsobů, jak proti ní bojovat existuje hned několik. Pusťte se do pohybové aktivity, upravte jídelníček, zkuste omezit stres a především si dopřejte kvalitní odpočinek – v tomto případě posilující spánek. Právě ten je pro regeneraci našich sil zcela nezbytný.

 

Pohodlná postel je základ

Je důležité, jak dlouho spíte, ale ještě důležitější, jak dobře spíte. Na kvalitě vašeho spánku se významnou měrou podílí samozřejmě postel. Mezi nejoblíbenější s o hledem na poměr kvality a ceny patří čalouněné postele a klasické postele z masivu. Obě mají své výhody i nevýhody, proto si dobře promyslete, čemu dáte přednost. Čalouněná postel zůstává stálicí na trhu, je krásně měkká, útulná, příjemná na dotek, nemá žádné ostré hrany a nestudí, vytváří tak pocit pohody a klidu. Díky širokému sortimentu materiálů čalounění, nepřeberného množství barev a odstínů skvěle zapadne do každého interiéru, její design nemá hranice. Postele z masivu jsou zase díky své dlouhé životnosti zárukou kvality. Nejčastěji se k jejich zhotovení využívá buk či dub. Dřevo jakožto oblíbený přírodní materiál vytváří pocit tepla a domácí pohody – má zkrátka své nezaměnitelné kouzlo. Vhodnou volbou je také pro alergiky, protože se v ní nedrží prach a roztoči.

 

Bez matrace to nepůjde

Podstatnou roli s ohledem na váš kvalitní odpočinek hraje také samotná matrace. Správnou volbu ovlivňuje hned několik faktorů – od tvrdosti, materiálu a ceny matrace až po vaši hmotnost či věk. K nejpohodlnějším a nejoblíbenějším patří taštičkové matrace, které se dokonale přizpůsobí nerovnostem lidského těla a umožňují tak optimální rozložení hmotnosti. Nezapomeňte, že její vlastnosti naplno vyniknout teprve tehdy, když ji uložíte na vhodný rošt. Ideální jsou v tomto případě lamelové rošty. Pak už zbývá jen vybrat polštář, který poskytne adekvátní oporu vaší hlavě a dostatečné uvolnění ramenním a šíjovým svalům a můžete se zachumlat do teplých, měkkých přikrývek a ponořit se do říše snů.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *