Sbalíte svůj život do jednoho batohu?

0

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik máte věcí a zda je všechny opravdu potřebujete? Obklopujete se jen tím, co máte rádi a co vám přináší radost a příjemné pocity? Pokud jsou vaše odpovědi negativní, zkuste si svůj život představit jako batoh. Co chcete nést po celou dobu cesty s sebou?

Imaginace batohu

Zkuste si jednoduché cvičení imaginace batohu k tomu, abyste si představili, jak moc jste v životě zahlcení věcmi a jestli všechny ty věci potřebujete. Dokážete si představit, že ve vámi vybraném batohu máte sbaleny všechny své věci, své peníze, auto, dům, byt nebo dokonce zahradu? Možná zjistíte, že je toho opravdu hodně, co máte a některé věci ani nepoužíváte. Představa takto plného batohu vás může zatěžovat a mnohdy si uvědomíte, že nesete na svých bedrech víc, než dokážete unést.

Jaký batoh vybrat

Když si vybíráte ideální batoh, do kterého by se všechny vaše věci dali, může to být školní batoh, jaký jste nosili ještě když jste byli školou povinní. Může to být i aktovka pro prvňáčky, kterou jste pořídili svým ratolestem. Ale může to být i outdoorový batoh nebo krosna, kterou s sebou nosíte na cesty. Vyberte si do své představy jakkoliv velký a barevný batoh.

Co do něj patří

Nejprve začněte svými osobními věcmi. Sbalte si do něj osobní doklady, fotografie, upomínkové předměty a dekorace, ke kterým se vážou vzpomínky. Vždy si však vybírejte věci, které ve vás dokážou probudit příjemné pocity. Dejte do batohu také své oblečení, zařízení svého bytu nebo domu, na které jste tak těžce vydělávaly. Přibalte do batohu celý byt, dům, případně auto a zahradu. Unesete svůj batoh?

Čeho se zbavit

Přemýšlejte nad věcmi, které do batohu nechcete balit. Můžou to být konzumní věci jako je například jídlo, ale i voda, kosmetické potřeby a další pomůcky k bydlení, u kterých si jste jistí, že byste je koupili i jinde. Nebalte si do batohu staré věci, které jsou rozbité, nefungují a jen vám zabírají prostor. Nebudete si balit ani roztrhané, seprané nebo malé oblečení. Do svého batohu nedáváte ani dárky od bývalých partnerů a věci, na které jen doma sedá prach a nelíbí se vám.

Svobodné rozhodnutí

A přesně nyní přichází vaše svobodné rozhodnutí, jak si ve svém životě udělat pořádek a získat nový prostor. Zamyslete se nad tím, jaké věci jste si do svého, klidně i ergonomického batohu nedali. Těchto věcí se zbavte. Jsou jako okovy, které vás drží na místě a nedávají vám volnost a svobodu. Najednou zjistíte, že není tak těžké vyhodit staré oblečení, dát nechtěné a nehezké dekorace do bazaru nebo konečně vyklidit sklepní prostory, případně půdu.

Vždy když budete mít pocit, že se nemůžete volně nadechnout, představte si svůj batoh, který nesete na zádech a rozhlédněte se kolem, opravdu vás všechny věci dělají šťastné nebo spíš záleží na vašem pocitu uvnitř a budete moct bez těchto věcí žít?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno