full screen background image

Strojní čištění koberců a voskování podlah v Praze

Významní zákazníci společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., dopomáhají k tomu, abychom se neustále rozrůstali a mohli zkoušet nové a nové metody, se kterými zajišťujeme naše úklidové služby. Důležitý je pro nás výsledek a spokojenost zákazníka. Nikdy nehledíme na kvantitu zakázek, ale na kvalitu odvedené práce a jen tak můžeme zaručit precizní výsledek. Naše zaměstnance neustále školíme o nových metodách, na kterých se oni sami také podílí. Jen tak vám můžeme nabízet stále lepší služby.

01 Koberec_vyčištěný_obývák

Na českém trhu působíme již od roku 1999. Za tu dobu jsme se rozrostli do takové míry, že jsme pro naše zahraniční klienty vytvořili pobočky v Německu, Rakousku a na Slovensku. Jen tak jim můžeme být blíž. V našich službách je zahrnuto mnoho úklidových služeb. Jako jednu z opravdu kvalitních nabízíme strojové čištění koberců.

Čištění koberců, ač se to nezdá, je věda. Je potřeba zajistit kvalitní vyčištění, ale bez jakéhokoliv poškození nebo zničení koberce. Vyzkoušeli jsme mnoho metod, kterými koberce čistí ostatní konkurenční firmy, ale nejlepších výsledků jsme dosáhli až metodou strojovou. Ta má na rozdíl od ostatních velmi důležitou proceduru – mechanické kartáčování. Stále hojně využívaná extrakční metoda na kobercích zanechávala různé skvrny a koberec byl tzv. zapraný. To se strojové metodě stát nemůže.

Při strojové metodě aplikujeme do koberce kvalitní chemii BOSCH RTS, která má za úkol po dobu několika minut na sebe navazovat nečistoty a dezinfikovat koberec. Dezinfekce je velmi důležitá, a to z toho důvodu, že roztoči a škůdci jsou nepříjemní pro alergiky. Chemii spolu s nečistotami je poté potřeba dostat na povrch koberce. To zajišťujeme kotoučovým strojem GHIBLI. Tento jednokotoučový stroj svojí šetrností k vláknům je vhodný i na zatvrdlé nečistoty, které je třeba déle kartáčovat, dokud z koberce nezmizí. Toto kartáčování je velmi důležité. Ostatním metodám ale chybí. Kotoučový stroj má 12 cm dlouhé měkké štětinky, které jsou ke kobercovým vláknům velmi šetrné, takže nehrozí žádné poškození koberce. Pomocí kotoučového stroje se vytvoří z chemie pěna, která se poté odsaje i s přebytečnou vlhkostí vysoce výkonným vysavačem AS 59. Díky tomu koberec oživíme, vydezinfikujeme a provoníme tak celou místnost.

02 Koberec_béžový_detail

Zákazníci se nás také ptají, jak často by se měl koberec čistit. Doporučujeme čištění koberců 1x – 2x do roka, podle toho, jak moc je koberec zatěžován. Na vysoce frekventovaných místech by mělo být čištění častější. Rozhodně nedoporučujeme nechávat čištění na poslední chvíli. Pokud bude koberec tak silně znečištěn, že nečistoty nepovolí ani po vyčištění naší chemií s kotoučovým strojem, tak takový koberec nevyčistí už nikdo. Nabízíme také naši flexibilitu. Koberce čistíme, když jsou provozovny zavřené, abychom nenarušovali jejich chod. Ani velká rozloha koberce pro nás není problém. V takových případech pracujeme ve skupinkách, abychom všechno zvládli, a aby do druhého dne byl koberec nejen čistý, ale také perfektně vysušený.

Strojovou metodou čistíme také podlahy jakéhokoliv druhu a rozlohy. Jen s tím rozdílem, že používáme jinou chemii. Podlahy jsou totiž z různých materiálů, takže je potřeba zvolit chemii, která je vhodná pro konkrétní typ podlahy.

Vždy začínáme s tou nejslabší chemií. Na velmi znečištěné podlahy volíme kyselou chemii. Ta je ale určena jen na podlahy, které nejsou z ušlechtilých materiálů. Tato kyselá chemie je vhodná na odstranění cementových a vápenatých závojů, které se velmi často vyskytují po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Použití na ušlechtilé materiály není možné z toho důvodu, že by byla poškozena vizuální stránka podlahy. Proto na mramor a kamenné povrchy používáme speciální chemii a mytí podlahy opakujeme dokud se prachu a závojů nezbavíme. Následně kartáčujeme celý povrch podlahy kotoučovým strojem. Jen díky němu a naší chemii jsme dokázali vyčistit mnoho podlah, a to dokonce i ty, které vlastníci již považovali za odepsané. Poté doporučujeme voskování. Vosk totiž chrání podlahu před poškozením a zakonzervuje ji. Také její údržba je pak snadná. Tento vosk funguje i protiskluzově. Po roce zajistíme jeho odstranění a aplikujeme nový.


TAG


6 x komentováno u “Strojní čištění koberců a voskování podlah v Praze

 1. Výhlídalová napsal:

  Nechali jsme si od firmy A servis vyčistit koberec v našem obchůdku a s odvedenou prací zaměstnanců jsme velice spokojeni a výsledny efekt jaký jsme očekávali je díky nim 100%. Doporučujeme!

 2. BlankaZorka napsal:

  Dobrý den
  koberec jsem si nechala vyčistit u společnosti A SERVIS LIPKA s.r.o. a musím íci perfektní práce k mé velké spokojenosti

 3. Andrea napsal:

  Voskování podlah a šiětění koberců to jsou služby , které využívám od společnosti A SERVIS LIPKA
  jejich práci hodnotím na 1 , neboť jsou profesionály ve svých službách

 4. Bohuna napsal:

  dobrý den

  Pracovníci jsou mistry svého oboru,procházejí pravidelným školením a vzděláním v oblasti použítí úklidové chemie a postupů úklidu. Podle tipu podlah a využítí,vyberou i vhodný vosk na udržovanou plochu.Četnost voskování podlahy velmi záleží na umístění a namáhavosti podlahy. Na podlahu dávají převážně vosk, který je v pololesku nebo matu.Můžete se spolehnout na kvalitně odvedenou práci zaměstnanců A SERVIS LIPKA s.r.o.

 5. Květa Schovancova napsal:

  je vhodné voskování podlahy do tanečních prostor, firma A SERVIS to provádí,ale jde o to aby se na takové navoskované podlaze dalo vůbec tančit

  • klara napsal:

   Dobrý den
   Vedu taneční kroužek a s pravidelností si nechávám od A SERVIS – parket voskovat , tak že se bez obav na společnost můžete obrátit , proškolení pracovníci doporučí jen kvalitní a vhodné vosky na různé typy podlahových krytin , takže doporučuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *