full screen background image

Svatba podle vašeho gusta – aneb boříme tradice

Lidé vždycky velmi lpěli na tradicích a zvláště významné životní události (jako je třeba i svatba), se realizovaly přesně tak, jak byly zažité. V dnešní době se však mnoho dvojic vydává opačným směrem a svůj velký den si přejí prožít tak, aby byl přesně podle jejich představ.

 

Obyčejná intimní událost

Zatímco dříve byla zásadou svatba v kostele nebo na radnici, v současnosti se mnoho párů přeje vzít v přírodě nebo na nějakém odlehlém místě. Je zde sice nebezpečí nepříznivého počasí i absence veškeré elektřiny, ale pokud si přejete malou svatbu, pouze v okruhu svých přátel a rodiny, je tohle výbornou volbou. Navíc nepotřebujete zdobené šaty, nákladné účesy, ani drahé svatební doplňky, také odpadne veškerá organizace i složité plánování. Celá svatba je tak pouze o lásce dvou lidí.

 

Svatba jako z filmů, her či knih

Pokud vybíráte téma, které bude doprovázet celou vaší svatbu, nemusí to nutně být jenom výběr barvy nebo romantické vzory. Čím dál více párů dnes volí svatbu ve stylu, který je blízký jejich srdci a hlavně zálibám. Není problém mít dekorace ve stylu Hvězdných válek, pod pánským svatebním oblekem tričko Supermana nebo svatební šaty, které jsou inspirovány Pánem prstenů.

Tomu můžete přizpůsobit i výběr místa. Existují různé tematické vesničky, které umožňují pronájem na svatbu. Například různé fantasy vesničky, elfí městečka nebo Junktown pro milovníky zombíků, Falloutu či postapokalyptických filmů a knih.

Historie ožívá

Také milovníci historie či larpu si mohou přijít na své. Mnoho zámků má k dispozici obřadní síň, kde si můžete vzájemně přísahat svou lásku. Žena se tak může cítit jako princezna, která si bere svého prince.

Pokud nejste přímo příznivci pompéznosti a zámků, k dispozici jsou mnohé zříceniny, které mohou i na fotkách vypadat velice romanticky. Svatba tak může být laděná do gotického stylu.

V neposlední řadě jsou tu i rozmáhající se pohanské svatby, které se mohou odehrávat v různých skanzenech.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *