Tipy, jak vybrat správně dětský kočárek

0

Nákup kočárku bývá jedním z nejzapeklitějších úkolů, které stojí před budoucími rodiči. Je nutné vybírat s rozvahou vzhledem k finanční náročnosti jeho pořízení, ale také s ohledem na to, že bude nejpoužívanější věcí. Nebude sloužit jen k přesunům z bodu A do bodu B, pro dítě bude doslova dočasným domovem, postýlkou i místem pro hraní na cestách. Kočárek bude potřeba pro kratší pochůzky v okolí domova i při jízdách na dovolenou. Co je nutné zohlednit při koupi tohoto důležitého kusu dětské výbavy? Především je nutné vybrat správný typ, zohlednit funkčnost i hmotnost.

Náklady na kočárek

Ceny dětských kočárků se mohou pohybovat od několika tisíc po desítky tisíc korun, výběr by se proto neměl podcenit a hned na začátku je dobré si ujasnit rozpočet. Dražší kočárkové sety mají výhodu širšího využití, je možné složit klasický hluboký kočárek pro novorozence nebo později namontovat hluboký sedák se stříškou pro již sedící děti. Vyšší kategorie umožňují odpružení nebo usnadňují manévrování pomocí větších otočných koleček, také lze nastavit sezení ve směru nebo naopak v protisměru jízdy.

Do města nebo do terénu

Dalším důležitým faktorem při rozhodování o koupi kočárku je životní styl. Bude kočárek potřeba jen pro přesuny ve městě nebo při nakupování v obchodních centrech? Bude se jezdit veřejnou dopravou nebo při cestách bude třeba zdolat schody? Nebo naopak budou rodiče s dítětem trávit čas na sportovištích, na procházkách v parku či ve venkovském terénu? Při častém přejíždění autem se hodí lehčí kočárky, které mají nižší hmotnost a lépe se skládají. Naopak do terénu jsou vhodnější bytelnější kočárky s většími koly a kvalitnějším odpružením, které však zabírají více místa v kufru auta a mají vyšší hmotnost.

Pro jedno dítě nebo i pro sourozence

Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům je dobré si ujasnit, zda bude kočárek sloužit pouze jednomu dítěti nebo je v plánu i další sourozenec. V takovém případě je vhodné investovat do kvalitního kočárku, který umožňuje přeměnu na sourozenecký nebo disponuje deskou pro vožení staršího dítěte. Vhodné jsou kombinace, které lze snadno skládat, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a tkaniny jsou omyvatelné, disponují dostatečně velkým úložným prostorem, kam lze uložit hračky pro miminko i výbavu na přebalování a krmení staršího dítěte. Neméně podstatné je vybrat kočárek, který umožňuje nastavit výšku řídítek, velmi praktická je stříška proti slunci, ale také pláštěnka v rámci příslušenství.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno