Udělejte si doma pořádek s obyčejnými krabicemi

0

krabice01145

Máte neustále plné skříně, všude se vám povalují papíry a nevíte, kde skladovat sezónní oblečení? Na tohle všechno existuje naprosto jednoduché a levné řešení. Budete se divit, na kolik různých věcí se dají dobře využít obyčejné kartonové krabice.

Kartonové krabice jsou dobrým pomocníkem v každé domácnosti. Slouží na ukládání různých věcí od ponožek až po důležité dokumenty. Pojďme se na to podívat.

 

Kde je vzít?

Několik krabic máte s velkou pravděpodobností doma. Kdykoliv si koupíte něco většího (boty, váhu, televizi, …), je to zabalené v krabici. Tyto obaly od výrobků však nebývají příliš vhodné na skladování. Záleží hlavně na tvaru a pevnosti. Do krabice od bot možná dobře schováte ponožky, ale na uskladnění starého oblečení vám asi moc neposlouží. Nicméně kvalitní lepenkové krabice různých rozměrů se dají bez problémů zakoupit. Můžete si je objednat online třeba z českého e-shopu ObalyKredo.cz. Je to záležitost pár desítek korun v závislosti na velikosti.

 

Kam je doma dát?

Pokud jste trošku kreativní typ, zvládnete krabice nějak ozdobit – pomalovat, polepit hezkým papírem apod. V takovém případě je pak vhodné umístit je na nějaké viditelné místo (třeba na skříň). Obyčejné krabice můžete dát pod postel, zavřít do skříně (poslouží tam jako organizér), do sklepa či na půdu.

 

Co do nich schovat?

Všechno, co vás napadne. Obzvlášť dobře poslouží k uchování sezónního oblečení, které v krabici bez potíží můžete odnést třeba do garáže nebo do sklepa. Můžete v nich skladovat staré hračky, nevyužité pletací příze, udělat si jednu krabici s vánoční výzdobou a jednu s velikonoční nebo dětem schovávat do krabic jejich školní výkresy a sešity, které by se ještě někdy mohly hodit. Hodně často se v krabicích skladují faktury, smlouvy a jiné důležité dokumenty. Na to jsou připravené speciální archivační krabice a hezky členěné boxy. Menší krabičky využijete třeba jako organizéry ve skříních – do krabice se dají házet například ponožky.

A ještě jeden tip na konec pro vás máme. Pokud budete v krabicích něco skladovat dlouhodobě, takže si je pečlivě utěsníte a zalepíte lepicí páskou, nezapomeňte si je také dobře popsat!

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno