Ušetřete náklady za energii díky časovým spínačům

0

Časový spínač do zásuvky je opravdu užitečnou pomůckou ve vaší domácnosti. Slouží k automatickému rozsvícení, zapnutí nebo vypnutí spotřebičů. Vy si nastavíte datum a přesný čas, o zbytek se tato kouzelná zásuvka postará sama.

 

Proč si časový spínač pořídit?

Důvody se nabízejí hned dva. Prvním z nich je značná úspora energie v případě, že máte časový spínač napojený na vytápění. V kombinaci s termostatem si nastavíte ideální teplotu v bytě. Spínač zapne topení pouze několik hodin před tím, než se vrátíte domů. Byt poté není zbytečně přetopený či vymrzlý.

Druhým důvodem, proč si pořídit spínací hodiny do zásuvky, je bezpečnost. V případě, že odjíždíte na delší čas mimo domov, vám zajistí dojem přítomnosti osoby v bytě. V náhodných intervalech budou automaticky rozsvícet světla a zapínat rádio, čímž snížíte riziko vykradení vašeho bytu. Nesmíte ovšem zapomenout pověřit někoho, kdo vám bude také vybírat poštovní schránku.

 

K čemu dalšímu spínače využijete?

Máte pračku, jež není vybavená funkcí odloženého startu? Pak vězte, že místo toho můžete použít časový spínač. Pračku již nemusíte zapínat ráno, aby po vašem příchodu ze zaměstnání bylo sice prádlo vyprané, ale už mírně zatuchlé. Domácí pekárna vám přesně na čas upeče chleba, zahrada bude v daný čas zavlažována, akvárium v pravidelných intervalech osvětlováno. Jak vidíte, využití je celá řada.

 

Co všechno spínací hodiny umí?

Mechanická spínací zásuvka umožňuje pouze nastavení stejného času každý den, digitální zásuvky nabízejí větší  výběr naprogramování, a navíc je můžete ovládat dálkovým ovladačem. Dle úrovně časového spínače dokáží nastavit několik časových programů, pomocí kterých zapínají a vypínají zapojené spotřebiče. Kromě toho umožňují kombinovat dny a bloky dnů, kdy se mají přístroje spouštět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno