Váš partner má problémy s erekci? Jak mu můžete pomoci?

0

Kdyby to šlo, napsali bychom tenhle nejlépe neviditelným písmem. Některá témata jsou totiž stále velmi citlivá a poruchy erekce mezi ně patří. Zvlášť muži i jen sebemenší zmínku o něčem takovém velmi těžce nesou.

Řešení nebo alespoň zlepšení aktuálního stavu přitom nemusí být nijak složité, většinou se totiž nejedná o něco jedinečného. S problémem s erekcí se ve svém životě setkalo 90 % mužů nad 40 let. Jen se o tom nemluví,neřeší se to s kamarády u piva a už vůbec ne s partnerkou. A to je právě ta chyba, která problémy s erekcí může ještě zhoršit. Stres totiž ničemu neprospívá a už vůbec ne klidnému plnění manželských nebo partnerských povinností, spíše naopak. Když se jednou něco nepovede, moc to neřešíme, jednoduše se vše svede na únavu nebo hodně práce a potřebu si odpočinout. Tím by mohl být problém vyřešen, ale muži si často selhání berou více k srdci, než je zdrávo a tak se příště sami vystaví stresu, zda tentokrát bude vše v pořádku.

K poruchám erekce nepřispívá jen stres, ale také nezdravý životní styl, nadváha nebo vysoký tlak. Velkou roli hraje právě psychické rozpoložení a únava. Když tak dojde k nějakému problému s erekcí, muž si často zafixuje, že je neschopný a nepomůže ani přesvědčování partnerky. Od této myšlenky už je jen kousek k tomu, aby se příště objevil problém znovu a zbytečné trable mohou být na světě. Muž se začne intimním chvilkám vyhýbat a zároveň se trápí, že nemůže být se svou vyvolenou. Stejná situace nastává i v případě předčasné ejakulace, tedy kdy sice k pohlavnímu aktu dojde, ale netrvá nijak dlouho. Na místě by bylo si otevřeně promluvit s partnerkou, uklidnit se a nikam nechvátat, většinou to ale končí spíše tím, že se muž uzavře do sebe a vystavuje se tak ještě většímu stresu. Bojí se dalšího zklamání a tak raději udělá vše proto, aby se mu vyhnul. To však může způsobit velké problémy ve vztahu, protože žena nezná příčinu takového chování. Zbytečné hádky na sebe nenechají dlouho čekat.

Pokud se něco takového stane občas i ve vaší ložnici, je potřeba zachovat především klid a o celém problému mluvit velmi citlivě. Navrhněte romantický výlet, večer bez intimností a prostě jen buďte spolu. Klid, odpočinek a příjemné zážitky pomáhají zbavit se stresu a načerpat síly. Jen spolu odpočívejte a užívejte si, že jste spolu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno