Za okny zima, doma teplo díky dřevěným peletám

0

Ekonomicky i ekologicky šetrné palivo jsou dřevěné pelety, které zajistí optimální a čisté spalování. Vyrábí se z pilin a dalšího odpadu, který vzniká při zpracování dřeva ve zpracovatelských závodech.

 

Konec fosilních paliv

Fosilní paliva, která jsou neobnovitelná, mají v posledních letech velké výkyvy v ceně a také je provází nepředvídatelná rizika. Naopak dřevěné pelety jsou vyráběné z obnovitelného zdroje, dřeva.  České, ale i rakouské lesy patří v Evropě mezi nejbohatší a to i přes jejich využívání ve stavebnictví, k výrobě papíru nebo jako zdroje energie. Díky neustálému obnovování a vysazování nových stromů v lesních školkách je v lesích zásoba dřeva na několik let. Nabídka dřeva v lokálních lesích je tak bezpečnější a cenově stabilnější volba než například uhlí nebo zemní plyn a i proto se dřevěné peletky těší takové oblibě mezi spotřebiteli.

 

Teplo ze dřeva

Peletky jsou vhodné palivo na vytápění celého domu. Kotle na pelety nabízí svým vysoký komfort, snadno se ovládají i čistí. Většina procesů může být plně automatizována, protože pelety mohou být dodávány ze zásobníku přímo do kotle a díky tomu se musíte starat pouze o vyprazdňování popelníku. Tím, že pelety mají opravdu minimální odpad, stačí tuto činnost vykonávat jen jednou za týden. Vytápění je tak téměř bez práce, kamna po naplnění peletami zajistí teplo po dobu2 – 3 dnů. Vzhledem k dotacím na nová topná zařízení je vhodná doba na výměnu starého kotle na uhlí za nový zdroj tepla, který vám zajistí méně starostí a větší pohodlí.

Pelety se hodí pro topení v kotlech, do krbu nebo krbových kamen jsou určeny dřevěné brikety. Ty se vyrábí také lisováním pilin a štěpků dřeva bez použití lepidel nebo chemikálií a vyznačují se vysokou výhřevností a, stejně jako pelety, minimálním odpadem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno