Zařizujeme dětský pokoj

0

Mít svou skrýš, kde se dá jen tak schovat a utéct před světem. Barevné a tajuplné místo, které je svět pouze toho jednoho malého člověka, který toto místo obývá. Ano, dítěte. Žije ve svém pohádkovém světě, ve kterém plyšové hračky povídají a žijí si své vlastní životy. Spolu s ostatními hračkami žijí na planetě jménem „Dětský pokoj“.

Dětský pokoj je místem, kde děti tráví většinu svého času. Je to prostor, kde se rozvíjejí, učí, tvoří, přemýšlejí. Proto je důležité vytvořit pokoj, která jim poskytne vše, co potřebují. Skloubit v ní místo na hry, odpočinek, kreativní chvilky, ale i na ničím nerušený spánek.

Tak jako vaše dítě, tak i pokoj se musí časem měnit. Nedá se tedy zaměřit pouze na tematické ladění pokoje. Pokud totiž dítě trochu povyroste, může to být problém. Proto platí i zde, že praktičnost musí být číslo jedna – zaměřte se proto hlavně na to, co všechno bude vaše dítě potřebovat, a nejen na design s autíčky, který bude kompletně pokoj obklopovat.

V dětském pokoji nesmí chybět dětská postel, pracovní stolek a určitě nějaký šatník na oblečení a jiné doplňky do dětského pokoje. Postel by měla být dále od okna i dveří. Důvodem je především to, že jde o místa, která mohou často působit jako rušivé elementy. Stejně tak by v blízkosti dětské postele neměla být umístěna žádná elektronika. Obecně televizor v dětském pokoji nemá své místo. Počítač by měl mít jasně vyčleněné své místo na psacím stole.

Ačkoli dětský pokoj může působit jako jedno velké hřiště, pokud již do zařízení dětského pokoje investujete, zřejmě nechcete, abyste rok co rok museli kupovat nové koberce, stůl nebo malovat stěny. Prostor tedy rozdělte na určité zóny. Tou prvotní je rozhodně prostor, kde se vaše dítě zabaví. Koberec, stolek, sedací vak nebo plastový box plný hraček. Hračky nemusí být po celé pokoji, pokud vyčleníte dítěti „koutek“, který bude pro jejich hry přímo určen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno