full screen background image

Zbavte se bolavé menstruace s pomocí přírody

Každá žena má svůj menstruační cyklus nastavený jinak. Jedna ani nepozná, že na ni menstruace přichází, druhá je už dva dny předem náladová a v osudný den by bez prášků na bolest nemohla fungovat. Většinou to spraví hormonální antikoncepce, ale co dělat v případě, když nemáte zájem dopovat své tělo chemií? Přivolejte na pomoc přírodu.

Podrážděnost a napětí jsou kolikrát nepříjemné spíš pro vaše okolí než přímo pro vás, avšak migrény, pocity nafouklosti a bolesti v podbřišku, to už je něco jiného. Je zbytečné všechny tyto příznaky trpět, když se dají z velké části odstranit. Jak? Čtěte dál, vše se dozvíte. Ale pojďme pěkně po pořádku.

 

Proč se bolesti objevují?

Změny nálad mají na svědomí rychle se měnící hladiny hormonů. A bolesti v oblasti podbřišku? Menstruační krev odchází přes děložní čípek, v němž je dlouhý úzký otvor (u žen, které ještě nerodily). Tento otvor se během menstruace trochu rozšíří, což bolí. Pokud za sebou ještě nemáte žádný porod, je bolest docela běžná, mohou za ni bolestivé stahy svaloviny dělohy a hormony. Nejspíš víte z vlastní zkušenosti, že bolesti přichází v jakýchsi kontrakcích.

Málokdo tuší, že žena vlastně pohlavně dozrává až po prvním porodu. Po něm se obvykle bolestivost při menstruaci zcela vytratí. A proto proti nim pomáhá také hormonální antikoncepce stabilizující hladinu hormonů.

 

Zkuste brusinky

Neberete-li hormonální antikoncepci, nejlepší je sáhnout po přírodních přípravcích, bylinných čajích (dobrý je kontryhel) nebo třeba brusinkách. Ty obsahují vitamín C, který podporuje krvácení, tedy i odtékání krve. Jistě dobře víte, že tím, jak se krev spustí, bolesti zpravidla trochu ustoupí. Navíc je v nich i hořčík zmírňující bolesti hlavy a migrény. Formu konzumace si můžete vybrat. Kupte si brusinkový džus, sušené plody nebo zamiřte do lékárny. Dávkujte si denně například dvě tablety doplňku stravy Brusinky 60+10 tablet a příští měsíc si užijete bez bolesti.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *