Zdravé silvestrovské pohoštění

0

Překvapte své silvestrovské hosty občerstvením, které jim bude nejen chutnat, ale zároveň nezatíží jejich žaludky. Zdravé občerstvení totiž rozhodně není určeno pouze dietářům, ale ocení ho i ti, co mají po Vánocích zaděláno na gastritidu.

Připravili jsme pro vás několik tipů, jak odlehčit silvestrovský raut. Potěšíte tak jistě všechny přátele, kteří se rozhodli začít po svátcích hubnout. Při pořádání větších akcí se nebojte požádat svého dodavatele o zdravé varianty občerstvení.

 

Zeleninové jednohubky

Zelenina by měla tvořit základ našeho jídelníčku vždy, takže ji určitě využijte i při přípravě silvestrovského menu. Možností máte nespočet, klasické saláty, zeleninové mísy či nakládané čalamády. Skvěle však budou vypadat zeleninové kanapky. Stačí tvrdou zeleninu nakrájet na plátky, ozdobit pomazánkou a ořechem, olivami nebo bylinkami a zdravé vynikající mlsání je na světě.

 

Ovocné dobroty

Skvělým a velmi vděčným pohoštěním je ovoce, s tím se dá přímo čarovat. Stačí trocha zručnosti a snadno vykouzlíte krásné a jedlé dekorace. Pokud si s ovocnými dekoracemi nevíte rady, požádejte o pomoc profesionály, kteří je připraví podle vašeho přání.

Pokud nemáte čas vytvářet dekorace, postačí i namixovaný ovocný salát. Skvělé jsou také kousky žlutého melouna zabalené do italského proscuitta. K silvestrovským oslavám patří i kapka alkoholu, v kombinaci s ovocem vytvoříte chutné a osvěžující sorbety.

 

Co servírovat místo chlebíčků

Bez chlebíčků se Silvestr neobejde. Nepřipravit je, by znamenalo se společensky znemožnit. Nicméně můžete tuto tradiční pochoutku trochu osvěžit a odlehčit. Naraďte světlou veku tmavým pečivem, knäckebrotem nebo rýžovým chlebíčkem a klasické pomazánky zkuste trochu odlehčit.

Misky naplňte oříšky a sušeným ovocem, uvidíte, že se po nich jenom zapráší. Místo chipsů naservírujte hostům pečené zeleninové plátky.

 

Tradiční slané pohoštění

Pro všechny případy připravte i trochu toho klasického „plnotučného“ občerstvení. Může se stát, že někdo z vašich hostů nebude mít na experimenty náladu, a to by pak mohlo zkazit dobrou náladu nejenom jemu, ale všem přítomným. Zkuste připravit i salámové či sýrové mísy, nakládané pochoutky v podobě utopenců, taliánů nebo sýrů. Vyzkoušet můžete třeba uzené ryby.

Během Silvestrovských oslav jistě poteče proudem alkohol, kterého je potřeba mít dostatek. Nicméně nezapomínejte ani na vodu, která je velmi důležitá. Hodit se může i káva nebo čaj. Při větších i menších akcích je zkrátka potřeba myslet na naprostou pohodu svých hostů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno