Pobyt na zámku a zimní výlety jsou ideální spojení

0

Vysočina je v mnoha ohledech trošku pozapomenutým cílem českých dovolených, přitom se jedná o jedno z nejkrásnější, ekologicky nejzachovalejších a snadno dostupných míst. Pokud váháte, kdy se do tohohle koutu naší republiky vydat, zkuste zimu. Vyšší nadmořská výška většinou přináší mnohem více sněhu, spící příroda evokuje příjemný pocit klidu a počty turistů jsou minimální. Dobrým výchozím bodem na zimní toulání může být luxusní zámecký hotel Chateau Herálec. Máme pro vás tři tipy na výlety z tohoto jedinečného místa.

Panenská příroda Žďárských vrchů

CHKO Žďárské vrchy je proslulá především několika věcmi: prameny významných českých a moravských řek, soustavou rybníků, hlubokými lesy a několika nádhernými skalními útvary. Nejpopulárnější a také nejnavštěvovanější je oblast kolem Nového města na Moravě, proslulá zejména závody v běžeckém lyžování.

Nejvyšším bodem je pak přírodní památka Devět skal, malý skalní labyrint tvořený třemi dlouhými skalnatými hřebeny a devíti velkými skalními věžemi. Mezi podobné skalnaté cíle patří třeba Čtyři palice nebo Milovské perníčky. Skalní útvary jsou vždy pečlivě ukryté v lesích, proto se za nimi budete muset vydat po svých. Nicméně večerní pobyt na zámku Chateau Herálec vám vynaloženou námahu vynahradí.

Památky UNESCO

Žádný jiný český kraj nemůže pyšnit takovou koncentrací památek UNESCO jako právě Vysočina. Zdaleka nejznámější je ikonický Santiniho kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Parkuje se u bývalého kláštera, který dnes slouží jako muzeum, kavárna a zázemí pro turisty. Odtud se příjemnou procházkou dostanete až ke kostelu.

Za návštěvu stojí také doslova pohádkové centrum Telče, kde se budete kochat malebnými průčelími domů a můžete se vydat do některé vynikající kavárny na odpolední dortík. Třetí památkou UNESCO v kraji je pak Židovská čtvrť v Třebíči spolu s hřbitovem a bazilikou sv. Prokopa.

Všechna zmíněná místa mají v zimě mnohem magičtější atmosféru než kdykoliv jindy v roce, navíc tu najdete spoustu míst, kam se ukrýt před případným chladem a mrazem.

Jihlava v zimě

Sídlem kraje je pak město Jihlava, které leží témě na půli cesty mezi Brnem a Prahou. Nabízí poměrně klidnou atmosféru, nádhernou malou ZOO, kterou ocení všechny děti a historické centrum města. I tady můžete z ubytování na zámku vyrazit, zejména ve dnech, kdy vám zkrátka nebude přát počasí na turistiku či běžkování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno