Zlaté náušnice a drahé kameny

0

První věc, která vás upoutá na ženě ozdobené šperky, jsou zaručeně zlaté náušnice. Nádherný klenot nošený téměř v úrovni očí je pro mnohé ženy i dívky neodmyslitelnou součástí každodenního out-fitu. Pokud jsou náušnice navíc osazeny drahými kameny, je výsledný efekt nepřehlédnutelný. Pojďme si projít několik nejžádanějších typů kamenů vsazovaných do náušnic, které dokonale podtrhnou osobnost každé ženy.

Které typy náušnic mohou zdobit kameny?

Odpověď na tuto otázku je naprosto jednoduchá. Veškeré zlaté náušnice i náušnice z bílého zlata lze osadit drahými kameny. Poptávka je v dnešní době obrovská, proto se zlatníci snaží uspokojit široký okruh zákazníků. V každém případě je důležité, zda jsou kameny kvalitně usazeny na svém místě.

Doporučujeme pořizovat náušnice s kameny fasovanými. Což znamená, že je každý kámen uchycen materiálem zvlášť. Nejčastěji jde o tzv. krapny(pacičky), kdy je kámen vyvýšený. Další bezpečný způsob je hladká obruba, která kámen obklopuje po obvodu. Další možností je vsazení kamene přímo při odlévání šperku ve formě.

Lepené kameny a kameny vložené do tzv. těstíčka se mohou samozřejmě uvolnit, proto se této variantě raději vyhněte. Výjimkou jsou zlaté náušnice s perlami, které jsou navrtané a perla je lepená. Takové náušnice ovšem nejsou určeny pro každodenní nošení a měli by jste se vyhnout jejich kontaktu s vodou.

írodní kameny nebo syntetické?

Zde musíme zohlednit hlavně cenu. Pravé přírodní kameny jsou neobyčejné a každý je svým způsobem originál. To se musí samozřejmě promítnout do jejich ceny. K pravým přírodním kamenům vždy žádejte certifikát o pravosti a kvalitě kamene. Nezaměňujte však přírodní kameny s minerály, ke kterým se certifikáty nedokládají.

Syntetické kameny, které jsou laboratorně vytvořeny, jsou pro běžného zákazníka okem nerozpoznatelné. Často mají i velmi podobné chemické vlastnosti jako přírodní kameny. Odborník však rozdíl pozná okamžitě. Jejich nižší cena se odvíjí od jejich neomezené laboratorní výroby. Oproti přírodním kamenům, u kterých se jejich naleziště pomalu zmenšují.

Nejoblíbenější čtyřka

Jako první je nutné zmínit diamanty. Tento naprosto unikátní drahý kámen v sobě skrývá neobyčejný třpyt díky lomu světla. Pokud vybrousíme diamant, stává se z něj briliant, který je vsazován do zlatých šperků. Jeho cena se odvíjí především od karátové hmotnosti, ale i od čistoty, kvality, velikosti a brusu.

Pro milovníky syté rudé barvy jsou vhodné rubínové náušnice. Přírodní rubíny špičkové jakosti a rozměrů mající nad deset karátů, dosahují astronomických cen a jsou cennější než některé velké diamanty, jsou ale velmi vzácné a výjimečné.

Uklidňující zelená barva smaragdu je v kombinaci s teplou žlutou barvou zlata naprosto unikátní. Pohled na jeho příjemnou měkkou zelenou barvu má údajně blahodárný vliv na unavené oči. Zajímavostí je, že smaragdy nechyběli ve špercích královny Kleopatry.

Čtveřici nám uzavírá úžasný tmavě modrý safír, který vypadá naprosto unikátně v náušnicích z bílého zlata. Tento drahý kov s nádherným kovově bílým leskem je pro safír jako stvořený. Od nepaměti mají safíry čestné místo v mnoha korunovačních klenotech a zásnubních prstenech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno