Zlatý řetízek, nebo prsten? Víte, jaký šperk ženu potěší?

0

Jedním z nejvíce univerzálních dárků pro ženu je šperk. Na základě jakých parametrů ale vybrat ten pravý?
Marilyn Monroe říkala, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy. Pod tento dnes již legendární citát se podepsala i Liz Taylor. A souhlasí s ním spousta dalších celebrit. Jak jste na tom vy? Respektive vaše manželka, přítelkyně či kamarádka, které chcete šperkem udělat radost?

Šperky odrážejí charakter

Strefit se do vkusu ženy nemusí být snadné. Obzvláště pokud jde o šperky. Mnohé se však dá okoukat. Vycházejte proto především ze šperků, které vaše přítelkyně ráda nosí. Ale i z jejího charakteru.

Extravagantní, nebo konzervativní?

Je vaše žena extravagantní, či spíše konzervativní? Nosí ráda řetízky s drobnými kamínky, nebo spíše osobité šperky s velkými kameny? Pokud si na šperky moc nepotrpí, nezaskočte ji hned extravagantním náhrdelníkem, ale spíše řetízkem s drobným kamínkem.

Šperky a postava

Při výběru šperků je vhodné vycházet také z typu postavy. Zatímco štíhlým ženám sluší šperky jemné i extravagantní, plnoštíhlé by měly upřednostňovat spíše ty výrazné. Pečlivě přistupujte i k výběru materiálu šperku. Jsou ženy, které si potrpí na zlato, jiné na stříbro. Nesnažte se jim proto jejich preference nabourat. Převažují-li ve šperkovnici vaše drahé polovičky zlaté prsteny, nepořizujte jí prsten stříbrný. A obráceně.

Zvolte správnou velikost

U některých šperků je klíčová jeho správná velikost. Prsteny se například měří speciálními kroužky, náramky zase klasickým krejčovským metrem. Nejste-li si jisti, zaměřte se na náušnice, řetízky a náhrdelníky.

Vsaďte na jistotu

Sázkou na jistotu v každém případě je růžové zlato. Velké popularitě se těší zlaté řetízky s přívěskem s drahokamem, oblíbené jsou akvamaríny, safíry a smaragdy. Dalším šperkem, s nimž nešlápnete vedle, jsou peckové náušnice, ať již drobné či okázalejší. Skvělým dárkem ovšem jsou i perly – opáleným ženám sluší krémové, ženám se světlou pletí růžové a bílé. Velmi zajímavé však jsou i perly černé.

Abychom však odpověděli na otázku položenou v titulku tohoto článku. Ženu v podstatě potěší každý šperk – pokud je darovaný z lásky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno