Zlepšete svou koncentraci. Osvojte si Silvovu metodu

0

Abychom dokázali podat ty nejlepší výsledky, je třeba se na danou činnost koncentrovat. Zjistěte, jaké faktory mohou naši schopnost koncentrace snižovat a jakými způsoby ji lze podpořit.

Co je koncentrace

Pojmem koncentrace se nejčastěji označuje naše schopnost zaměřit mysl pouze jedním směrem. Někteří lidé se domnívají, že je jejich schopnost koncentrace velmi nízká. Vše se ale změní v momentě, kdy začnou pracovat na úkolech, které si sami stanovili. Je třeba pamatovat na to, že schopnost koncentrace se vždy odvíjí od naší motivace.

Mozek každého z nás symbolizuje poměrně komplikovaný systém. Pravdou ovšem zůstává, že se vždy vyvíjel při pohybu. Vzhledem k tomu ani dnes nejsme uzpůsobeni k celodennímu sezení (například v práci nebo ve škole).

TIP: Naučte se, jak se lépe soustředit. Vyberte si z nabídky kurzů osobního rozvoje. 

Co může naši koncentraci snižovat

Existují určité faktory, které naši schopnost koncentrace snižují. Aniž bychom si to mnohdy uvědomovali, v současné době fungujeme pod vlivem nejrůznějších překážek a rušičů. Jednat se může zejména o mobilní telefony, sociální sítě a internet jako takový.

Z dalších rušivých faktorů můžeme zmínit například hluk nebo nepořádek. Pokud pracujeme v neuklizeném prostředí a v našich úkolech vládne chaos, jen těžko se budeme na práci plně soustředit.

Mezi další překážky snižující naši koncentraci lze zařadit také nedostatek spánku a špatné stravovací návyky. Je třeba myslet na to, že náš mozek spotřebovává až 20 % celkové energie těla. Pokud tedy chceme, aby bez problémů fungoval, je třeba mu energii prostřednictvím stravy dopřát.

Jak na Silvovu metodu

Pro zvýšení schopnosti koncentrace můžete vyzkoušet takzvanou Silvovu metodu, která je inspirována meditací a modlitbou. Jak na to?

Lehněte si na podložku a zavřete oči. Oči přitom pod víčky nasměřuje v úhlu 20 stupňů vzhůru. Následně v intervalu po 2 sekundách postupně počítejte od 100 do 1. Po 10 dnech nácviku snižte počítání od 50 do 1. Po dalších 10 dnech můžete počítat pouze od 25 do 1. Po uplynutí dalšího času počítejte od 10 do 1, a poté pouze od 5 do 1.

Každé vaše cvičení ukončete návratem. Zopakujte si, že nyní budete počítat od 5 do 1, a poté se z tohoto stavu vynoříte. Řekněte si, že budete bdělí, čilí a plní energie. A že se budete cítit lépe než předtím.

Jakmile si toto cvičení osvojíte, můžete přidat vizualizace. To znamená, že si představíte obrazovku a na ní si budete promítat jednotlivé afirmace či představy toho, čeho chcete  dosáhnout.

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno