Znáte zásady zdravého opalování? Přečtěte si je, než bude pozdě!

0

Léto je synonymem pro chytání bronzu. Opálená kůže je trendy a mnohé ženy jsou pro ni schopny udělat takřka cokoliv. Pokud se nemůžete dočkat, až se vaše sněhobílá pokožka změní k nepoznání, pak jsou následující tipy určeny právě pro vás. Jistě vám nemusíme připomínat význam ochrany pokožky před slunečními paprsky… Anebo ano?

Nechat na sebe působit sluneční paprsky a opálit se, je bezesporu velmi příjemné i po psychické stránce. Ale je naprosto nezbytné dodržovat určitá pravidla. Prosluněné léto si můžete užít i naprosto v pohodě, tedy bez zarudlé kůže a obav ze zvýšeného rizika rakoviny.

 

Co je dobré vědět o slunečních paprscích?

Příliš dlouhé opalování není zdravé – to ví i malé děti. Spálenou pokožkou však výčet komplikací teprve začíná. Časté slunění vede k nadměrnému vysušování a rychlému stárnutí kůže. Ženy, které se opalují příliš často bez patřičné ochrany, vypadají mnohem starší. Ještě horší než hluboké vrásky je ovšem riziko tvorby kožních nádorů.

 

Malé děti by se neměly opalovat vůbec

Dospělí se musí před slunečními paprsky chránit, ale menší děti by jim neměly být vystaveny vůbec. Respektive se na nich zdržovat delší dobu, neboť jejich organismus ještě nemá přirozenou ochranu proti UV záření. Dětská kůže je velmi citlivá a rychle se spálí, proto je vhodné, aby dítka nosila trička s dlouhým rukávem a kalhoty s delšími nohavicemi (samozřejmě z prodyšných materiálů). Nechráněná místa pak můžete namazat opalovacím krémem určeným pro danou věkovou kategorii.

 

V každém případě je nanejvýše vhodné, aby malé děti pobývaly spíše ve stínu.

 

6 pravidel pro zdravé opalování

Navzdory rizikům si opalování odepře jen málokdo. Budete-li dodržovat následující pravidla, vyhnete se zdravotním komplikacím a užijete si sluníčka plnými doušky.

  1. S opalováním začínejte pozvolna a první kontakt se sluníčkem neprodlužujte na dobu delší než několik minut. Předejdete tím nepříjemnému spálení.
  2. Neopalujte se v rozmezí 11. – 15. hodiny. Právě v tomto intervalu jsou sluneční paprsky nejzrádnější.
  3. Vždy na pokožku aplikujte kvalitní krém na opalování. Platí, že větší faktor je vždy lepší. Skvělou volbou jsou produkty řady Photoderm od Biodermy.
  4. Během doby strávené na sluníčku nezapomeňte často doplňovat tekutiny. Pijte vodu a vyhněte se alkoholickým nápojům.
  5. Používejte sluneční brýle a noste pokrývku hlavy.
  6. Po opalování nezapomeňte na důkladnou poopalovací péči. Vhodné jsou zvlhčující a zjemňující substance. Pomohou vám při spálení a zároveň udrží na vaší pokožce odstín opálení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno