full screen background image

3 věci, které byste neměli při nákupu postele podcenit

Postel je základním stavebním kamenem jakékoli ložnice. Často ji najdeme i v dětských pokojích a místnostech pro hosty. Ať už je kdekoli, měla by být co nejkvalitnější, abyste si mohli užívat optimálního odpočinku. Právě proto se v následujících řádcích soustředíme na 3 aspekty, které byste při nakupování měli brát v potaz.

 

Bytelná konstrukce

V první řadě je zapotřebí volit maximálně bytelnou konstrukci postele. Ta se nesmí nijak hýbat ani při rychlejším pohybu. Rozhodně nemůže vrzat a vydávat nepříjemné zvuky, jež do ložnice nepatří. Ať už je vaší volbou klasická dřevěná neb čalouněná manželská postel, nezapomeňte ani na případnou pevnost čela na obou stranách. Tedy v případě, že postel nějakým čelem disponuje. Stejně tak se vyplatí zkontrolovat i spojovací systém jednotlivých součástí postele a mechanismus ukotvení roštů.

 

Úložný prostor se vyplatí

Určitě byste měli myslet i na funkční vlastnosti. Tou nejznámější je bezesporu prostor, kam je možné ukládat nejrůznější věci. Zpravidla se jedná o povlečení. Výborná je především dětská postel s úložným prostorem, jelikož si v něm lze bez problémů schovat nejrůznější hračky. Jinak existují ale i postele rozkládací, které poskytnou ještě místo pro jednu osobu navíc.

 

Kvalitní rošt a matrace

Zcela jistě myslete i na optimální rošt. Mnohem lepší jsou lamelové varianty, a to díky své specifické konstrukci. Matrace, jež jsou v nich uložené, mohou dýchat, a nedochází tak ke kumulování vlhkosti a vzniku plísní. V neposlední řadě myslete i na správnou matraci. K dispozici je jich dnes spousta. Oblíbené jsou především ty, jejichž základem je pěna, jež se dokáže velmi dobře přizpůsobit konturám vašeho těla. Ať už se vám hodí čalouněné postele 180×200 nebo jakékoli jiné, vybrat si je lze za výhodnou cenu v eshopu Dona-shop.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *