full screen background image

Pára – trend v čištění

Mít doma uklizeno, že by se dalo jíst z podlahy a během chvilky by si asi přála každá z nás. Realita je ovšem jiná. Pořádně uklidit koupelnu, kuchyň, podlahy v celém bytě či domě, to opravdu zabere spoustu času.

Parní čističe dokážou zbavit povrch nečistot a bakterií, vypouští horkou páru a ta postupně uvolňuje zašlou špínu a nečistoty i v hůře dostupných místech. Pára kromě odstranění nečistot umí díky vysoké teplotě hubit také plísně a mikroorganismy. Dokáže zničit 99,99 % bakterií, které se běžně vyskytují v domácnosti. Jednoduché použití i multifukční využití umožňuje čistit nejrůznější plochy a povrchy. Efektivně odstraní špínu ze sanity, kuchyně a tvrdých podlah odolných působení páry. Velkou výhodou parních čističů je, že dokáží snadno zlikvidovat i začínající plíseň, která se může vytvořit.

 

Podle čeho vybírat

„Ruční přístroje by měly disponovat tlakem ideálně 3-4 bary, ale důležitým faktorem je také udržení úrovně tlaku páry po celou deklarovanou dobu. U parního čističe je důležitá teplota a rychlost páry na výstupu,“ vysvětluje Jana Bezoušková, specialistka Kärcher. Čím dále je tryska přístroje od čištěného povrchu, tím je teplota i rychlost páry při kontaktu s čištěnou plochou nižší. Jednoduše řečeno, čím vyšší teplota páry (ideálně 100 °C) a čím blíže k povrchu, tím vyšší účinnost čištění.

 

Údržbě se nevyhnete

Parní čistič vyžaduje údržbu, stejně jako třeba rychlovarné konvice. Jednou za 3 měsíce, v závislosti na intenzitě používání a tvrdosti vody, je třeba je odvápnit. Pokud se v nádržce tvoří vodní kámen, měli byste to poznat i na době ohřívání, která se může z deklarovaného času prodloužit až o několik minut. „Postup odvápnění je jednoduchý. Do nádržky s vodou vložte odvápňovací tyčinku či tabletu nebo nalijte odvápňovací roztok a nechte působit 5 až 8 hodin. Poté vodu vylijte a nádržku důkladně propláchněte,“ radí specialistka Kärcher Jana Bezoušková.

Kuchyň i koupelnu zvládnete s párou

Ruční parní čistič Kärcher SC 1 + Floor Kit (doporučená cena 2690 Kč) čistí nejrůznější plochy bez použití chemikálií. Vysoká produkce páry tohoto přístroje dosahuje vynikajících výsledků při čištění a účinně likviduje až 99,99 % všech bakterií, které jsou běžně v domácnosti. Spolehlivě tak zajistí dokonalou čistotu varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů. Problém pro něj nepředstavují ani odolné skvrny či mastnota. Perfektně zastane práci mopu. Bezchybně a doslova jedním tahem s ním vyčistíte také nejrůznější tvrdé podlahy. Na parní čistič nasadíte podlahovou trubici s hubicí, která je součástí příslušenství, a ten se během chvíle promění v parní mop. Díky svým kompaktním rozměrům jej dobře uskladníte a nezabere vám zbytečně místo. A pokud máte malé děti, tak nemusíte mít obavy, že by se nějakým nedopatřením dostaly do kontaktu s horkou párou, protože přístroj je z bezpečnostních důvodů vybaven šikovnou dětskou pojistkou.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *