3 známé čínské zahrady, které rozhodně stojí za váš obdiv

0

Už jste někdy slyšeli o čínských zahradách? Oproti těm japonským jsou v mnohém rozdílné. V tomto článku vám prozradíme, jaké tři čínské zahrady jsou považovány za ty nejvýznamnější.

Zahrada pokorného úředníka

Všechny následující zahrady najdete v čínském městě Su-čou, které bylo během dynastie Ming a Čching centrem zahradnické výroby. V současné době se zde nachází hned 69 zahrad, které jsou považovány za významné národní kulturní dědictví.

Zahrada pokorného úředníka se díky své rozloze řadí mezi největší zahrady v Su-čou. V současné době je tato zahrada zároveň považována za nejkrásnější zahradu v jižní Číně. Původně byla založená jako učenecká, později se z ní stala chrámová zahrada.

V následujících letech se zahrada dočkala několika úprav a nyní ji tvoří soukromé vily se zahradami. Ve zdejší nádrži zároveň byly vybudovány umělé ostrovy. Dnešní zahrada tedy tu původní připomíná pouze vzdáleně.

TIP: Vyberte si tvarovanou bonsaj a vytvořte si svou vlastní okrasnou zahradu.

Zahrada Mistra rybářských sítí

Tuto zahradu byste rovněž hledali v Su-čou. Je rozdělena do dvou částí. V té východní najdete dům, v západní poté samotnou zahradu. Součástí zahrady jsou dále nejrůznější stavby, které jsou určeny pro malování, čtení nebo klidné popíjení čaje.

Od svého založení zahrada prošla poměrně rozsáhlým vývojem. I přesto však její název a duch zůstal zachován.

Zahrada Prodlévání

Poslední velmi známou zahradou v Su-čou je ta, která nese označení Prodlévání. Všimnout si u ní můžete zejména zajímavých přechodů mezi jednotlivými typy architektonických forem. Součástí této zahrady je dále například umělé horské jezero, lesnaté kopce nebo tvarované vápence.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno