Dopřejte své pleti zaslouženou péči před zimou

0

Zima je pro někoho příjemným ročním obdobím a těší se na nadcházející Vánoce, čas s rodinou nebo zimní radovánky na sněhu. Pozornost si však zaslouží i vaše pleť. Víte, jak o ni v zimě pečovat, na co si dát pozor a jak předcházet suché a unavené pleti?

Pravidelná péče

Pro připravenou a svěže vzhlížející pleť i v zimním období nezapomínejte na pravidelnou péči po celý rok. Dopřejte si jednou až dvakrát týdně pleťovou masku, zajděte si alespoň jednou za měsíc na kosmetiku a vyzkoušejte také exfoliaci, což je chemický peeling, který odstraní z vaší pokožky maz a nečistoty. Každý den se odličujte a používejte vhodně zvolený krém pro denní, ale i noční ochranu.

Jaké přípravky používat

V zimě se zaměřte hlavně na hydrataci a výživu pleti. Zvolte správný pleťový krém, kdy vám napoví analýza pleti a vyberte si krém proti akné, bojující s vráskami nebo vyzkoušejte zpevňující pleťový krém. Začněte s péčí o pleť ráno po probuzení, a pokud vám to make-up a každodenní líčení dovolí, používejte pleťový krém, než půjdete do chladného počasí.

Změňte stravu

Zaměřte se také na správnou stravu. Nemusíte jíst jen horké polévky a popíjet velké šálky čaje. Zahřát se v zimě můžete i kořením. Přidejte do svých pokrmů špetku chilli nebo vyzkoušejte skořici, například do ovesné kaše nebo do obyčejného bílého jogurtu. Omezte sladké jídla a polotovary, veškerá nezdravá strava se velmi rychle projeví na vzhledu vaší pokožky.

Péče o oční okolí

V zimě věnujte také zvýšenou pozornost péči o oční okolí. Nejenže eliminujete vrásky okolo očí, ale můžete se zbavit i nepříjemných kruhů pod očima. Navíc nebude vaše pleť suchá a unavená. Vyzkoušejte nejen oční krém, ale také hydratující oční sérum.

Zaměřeno na rty

Nezapomeňte v zimě pečovat také o rty. Rty se často vysušují, kůže se na nich trhá a vznikají tak nepříjemné malé ranky, které vás mohou nepříjemně potrápit. Než se vydáte do mrazivého počasí, ošetřete své rty k tomu určeným krémem, případně použijte alespoň lůj na rty, hydratační lesk nebo pomádu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno