4 praktické tipy pro váš lepší a kvalitnější spánek

0

Potíže se spánkem jsou poměrně běžným a mezi populací rozšířeným problémem. Málokdo však ví, že si tyto problémy většina z nás způsobuje sama. Zjistěte, jak jednoduše si můžete pomoct a lépe se vyspat.

Pozor na kávu a další kofeinové nápoje

V prvé řadě se zkuste vyvarovat kávě a ostatním kofeinovým nápojům. Ty totiž posilují srdeční činnost nezávisle na lidském tělu a jeho vnitřních pochodech. Workoholici a perfekcionisté díky němu získávají pocit, že nemusí odpočívat a že toho více zvládnou.

Tento proces bychom přitom mohli nazvat jako překlápění energií. Kofein v těle totiž zvyšuje jangovou energii na úkor té jinové. To znamená, že člověk nemusí moc spát, dosahuje většího výkonu a zároveň není unavený. Jak už to tak bývá, vše má nějaký háček. Po určitém čase se totiž tento stav začne překlápět. Člověk je unavený, ale stále výkonný a postupem času je unavený, není výkonný a k tomu všemu ještě nemůže spát.

Tělo totiž ke spánku potřebuje dostatečné množství jinové energie, která však byla kofeinem vytlačena.

TIP: Rozvolňovací masáž pomůže vaše tělo uvolnit a vám se bude lépe a rychleji usínat.

Choďte spát v rozumnou hodinu

Ideální čas pro ulehnutí do postele je mezi 21. a 22. hodinou. V té době se totiž tělo přirozeně vypíná a má úplně nejblíže k přirozenému a zdravému spánku. Pokud si nechcete zbytečně ukrajovat z večera a chodíte spát až kolem půlnoci, své tělo opět překlápíte spíše do jangu a vytlačujete jinovou energii.

Negativní myšlenky nechte na jindy

Předtím, než ulehnete do postele, se snažte nemyslet na nic negativního. Neuvažujte nad tím, co všechno je špatně, co se vám nepovedlo a co budete muset příští den udělat. Pokud byste totiž negativní myšlenky udržovali, své tělo byste nechávali v napětí. Snažte se proto chodit spát s čistou hlavou.

Nezapomínejte na správnou atmosféru

Pro pohodový spánek se snažte vytvořit správnou a klidnou atmosféru. Spěte v tmavé místnosti bez zbytečných elektronických rušivých elementů. Dostatečně zde větrejte a v ideálním případě spěte s otevřeným oknem po celou noc.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno