4 způsoby alternativní léčby, které fungují

0

Medicína je v současné době na výši a technologický pokrok je opravdu viditelný. Přesto existují ještě navíc alternativní způsoby léčby, které jsou staré již stovky až tisíce let. Vyzkoušet můžete kouzlo masáží, arometerapii, akupresuru nebo akupunkturu.

 

Když dotek léčí

Masáž patří mezi léčivé praktiky již tisíce let. Může se jednat o tradiční masáž, která slouží k uvolnění fyzického těla. Stejně tak se může jednat o tantrickou masáž, případně erotickou masáž pro páry nebo pro jednotlivce. Je na vás, jaký konkrétní typ masáže si vyberete. Každý člověk potřebuje dotek a masáž by měla vést hlavně k relaxaci a zklidnění mysli. Erotická masáž vás naučí milovat své tělo a ukáže vám cestu k rozkoši. Tantrická masáž vám ukáže zcela jiné a ojedinělé zážitky, kdy se naučíte správně dýchat a prožít orgasmus v každém kousku svého těla i mysli.

 

Vůně na prvním místě

Další metodou, která pomáhá i v kombinaci s klasickou medicínou, je aromaterapie. Je prokázáno, že vůně mají na člověka fyzický i psychický vliv. Některé vůně jsou vytvořeny z bylinek, jiné z květů nebo ovoce. Každá vůně má své účinky a použít ji můžete ve formě éterických olejů. Kromě klasické, tantrické nebo erotické masáže existuje také aromaterapeutická masáž. Ta propojuje zmíněný blahodárný dotek a masáž pomocí olejů.

 

Kouzelná místa na těle

Tato alternativní praktika pochází z čínské medicíny a funguje jako fyzioterapeutická metoda. Málokdo ví, že správný název této metody zní manupresura, je odvozen od manuálního mačkání akupresurních bodů. Říká, že na lidském těle je několik míst, které jsou propojeny s vnitřními orgány. Když se na tyto body správně zatlačí, může se tak ovlivnit například bolest hlavy, bolest břicha i jiné zdravotní obtíže. Akupresura má opět blízko k masáži, ať už erotické nebo tantrické masáži. Funguje společně s reflexologií i jako prevence proti fyzickému a psychickému vyčerpání. Nejvíc akupresurních bodů se nachází na chodidlech a na obličeji.

 

Jehličky, které nebolí

Z čínské medicíny pochází také akupunktura, která je stará více než tisíc let. Tato metoda spočívá ve vyhledání akupunkturních bodů na těle, do kterých se nabodávají jehly. Jedná se o jehly, tenké jako lidský vlas. Akupunktura je ve většině případů bezbolestná, někdo může cítit mírné píchnutí, pokud je velmi citlivý nebo má větší tukovou tkáň, kterou musí jehla projet. Jehly se vpichují do míst, kde by měly, podle tohoto učení, vést energetické dráhy. Tím se v daném místě energie uvolní a může opět proudit. Akupunktura pomáhá hlavně při psychických obtížích a může léčit i různé fóbie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno