Pořídit nová okna není jenom tak

0

Nic nemůže člověku sloužit věčně, což samozřejmě platí i o oknech. Jednou za čas je tedy nezbytné provést kompletní renovaci a stará okna vyměnit za nová. Jenže jak vybrat ta správná?

 

Je lepší plast nebo dřevo?

Většina lidí v dnešní době volí plastová okna. Není divu, protože se jedná o materiál s dlouhou životností, a navíc jej lze pořídit za přijatelnou cenu. Tento typ oken dokáže zajistit ochranu před běžným typem vloupání, tudíž jsou vhodná i do přízemí. Dále se s nimi nemusíte obávat ani úniku tepla v zimních měsících, protože dokáží dobře izolovat. Bydlíte-li u hlučné komunikace, jistě oceníte také jejich akustickou izolaci.

Oproti tomu dřevěná okna jsou jakási klasika, která se používala už dávno v minulosti. Tento typ je vhodný zvláště do větších prostor, jako jsou balkony. Dřevo je velice pevný materiál, takže není důvod se obávat, že by se vám rámy v budoucnosti začaly ohýbat. Je však třeba počítat s tím, že zároveň vyžadují péči. Po nějakém čase bude nezbytná úprava, jako nanesení nové vrstvy nátěru. Taktéž nejsou vhodná do příliš vlhkého prostředí.

 

Střet moderny a historie

Velké popularitě se nyní těší též moderní hliníková okna. Díky obzvláště vysoké pevnosti materiálu se hodí pro obří rozměry a ze všech typů mají největší odolnost vůči mechanickému poškození a povětrnostním vlivům. Vyšší počáteční investice se tak majiteli rozhodně vrátí. Pokud plánujete měnit okna na postarší budově, musí ladit s původním rázem stavby. V současnosti není problém ani renovace tam, kde je potřeba umístit historická špaletová okna.

Spolehlivým českým výrobcem oken je například společnost Okna JIS. Zákazník si může vybrat ze všech výše zmiňovaných typů oken, včetně dveří, zimních zahrad a pergol. Firma na trhu funguje již čtvrt století a za tu dobu se pyšní řadou úspěšných realizací, jak ovšem dosvědčují i kladné reference.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno