7 důvodů proč se stát baristkou

0

Studentský život je pro někoho bezstarostné období plné zážitků, nových přátel, výzev a posouvání hranic. Pro ty další tvrdá dřina, boj o každý zápočet, místo ve společnosti a překonávání sebe sama. Každý jsme originálem a odlišné životní situace přinášejí i odlišné zkušenosti.

Studenty však spojuje společná potřeba, která pramení z nedostatku finančních prostředků. Hledání brigády o víkendech či o prázdninách je tedy na pořadu dne. Proč se trápit jako barmanka v těsném oblečku v pivnici, kde štamgasti nemají od plácnutí přes zadek daleko?

Proč a jak se stát baristou

Proč se stát pracovníkem ve fabrice a vykonávat celý den opakující se pohyb o třech krocích? Proč celý den sedět a ptát se lidí: „Máte vybráno?“

Máme pro vás zajímavý tip, jak se stát baristou. Kdo kávu miluje, může se přiučit i něčemu zajímavému a studentskou brigádu zúročit. Zde jsou hlavní důvody, které vás rozhodně přesvědčí.

Pijte kávy kolik chcete

S pracovními benefity se setkáte snad u každé lepší společnosti. Jedná se například o nadstandardní odměnu, která většinou úzce souvisí s charakterem podnikání daného subjektu. Spousta firem v této branži nemá problém vám dovolit v průběhu směny vypít tolik kávy, kolik chcete.

A jde také o to, že jako baristka máte příležitost pít kvalitní kávu. Když chcete opravdu dobrou kávu doma, musíte vlastnit šikovný domácí kávovar.

„Co dělat, když si chcete uvařit dobrou a kvalitní kávu doma? To záleží na tom, jakou kávu preferujete. Pokud máte rádi espresso, počítejte s tím, že minimální počáteční investice je asi patnáct tisíc. Navíc musíte investovat čas do toho, abyste se naučili espresso správně připravit, ale rozhodně to stojí za to, protože pak jste schopni doma připravit stejnou kávu jako v kavárně. Levnější variantou jsou pak nejrůznější alternativní přístroje na přípravu filtrované kávy, jako je french press a další,“ řekla baristka Petra Veselá pro magazín Blesk pro ženy.

Čisté a voňavé prostředí

Pracovní prostředí na různých brigádách není vždy čisté, bezprašné a s minimem hluku. Barista má tu výhodu, že je jeho pracoviště nasáklé příjemným aromatem. Udělejte si při své brigádě kurz baristy a získejte tak doklad o své kvalifikaci.

Kdo si může v pracovní době kreslit?

Příprava espressa se bez malířského umu neobejde. Umělecké vyžití baristy spočívá v kresbě mléčnou pěnou, která je mezi hosty oblíbená a vždy na objednaném hrnku kávy potěší. Jakmile se vám obrázek podaří, hosté se určitě pochlubí na svých sociálních sítích. Celkem snadno se tak vaše kresby stanou proslulé.

Každý den nové tváře

Kavárna je od klasické restaurace nebo pivnice hodně odlišná a dle toho vypadají i příchozí hosté. Většinou se jedná o mladé lidi a slušně vystupující zákazníky. Potkáte se tak s celou řadou zajímavých lidí a dost možná i s přáteli na celý život nebo životním partnerem. Navíc většina hostů bude ve stejné věkové kategorii.

Naučte se o kávě vše

Černá káva s mlékem, káva a zdraví, způsob přípravy, cenové rozpětí, zajímavosti nebo nové trendy ve světě konzumace a zpracování kávy. Svět kávy se neustále vyvíjí a nabízí zcela nové pohledy, podněty ke změnám i módní trendy. Získáte informace o nejrůznějších vychytávkách, jak kávu doladit k naprosté dokonalosti, či jak nepatrnou změnou v přípravě výrazně ovlivnit její chuť. Se zážitkami z terénu se budete chlubit přátelům a svým rodičům připravíte po skončení brigády kávu jako profík.

Přinášíte dobrou náladu

Lidé vás navštěvují bez energie a s touhou si u šálku s oblíbeným typem kávy na malý moment odpočinout nebo naopak posedět v příjemné společnosti. Barista tedy uspokojuje hosty a dělá je v daný moment šťastnými. Posláním baristy je zlepšovat náladu a vracet chuť do života.

Lukrativní brigáda

Získáte brigádu, za kterou se rozhodně nebudete stydět. Ostatní mohou jít do fabriky, vy se vydejte vstříc novým zážitkům.

V kavárně potkáte staré známé i spoustu nových tváří.

Káva a zdraví. Jsou nějaké dopady?

Lidé pijí kávu z mnohých důvodů. Nejtěžší případy bez ní nedokážou vstát z postele a fungovat. Další ji konzumují pro její úchvatnou chuť a určitá skupina lidí ji mají spojenou s určitým rituálem nebo zvyklostí. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, černá káva a zdraví je velkým tématem.

Kofein obsažený v kávových zrnech řadí tento mok do kategorie lehkých drog. Kofein totiž dokáže stimulovat lidský nervový systém a ovlivňovat srdeční činnost. Ve své podstatě neznáme rozšířenější stimulant potlačující pocit únavy. Káva energii nedodává, pouze se naše tělo domnívá, že jí máme více.

Káva s mlékem a zdraví

Negativní dopady pravidelného užívání kofeinu nebyly doposud prokázány. Neexistuje žádná studie, která by dokázala potvrdit závadnost kofeinu. S pitím kávy je to asi jako se vším, dokud to s jejím pitím nepřeháníte, nic zásadního by vám hrozit nemělo. Snažte se kávu pít střídmě a nepouštějte se do žádných excesů. Deset šálků denně skutečně nepotřebujete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno