Výkyvy počasí, dusno nebo horko patří mezi nejběžnější důvody, které mohou za to, že jsme malátní, unavení a bolí nás hlava. Často je ale na vině nedostatečný pitný režim.
Bez vody nefungujeme
Základem pro to, aby naše tělo fungovalo tak, jak má, je dostatek tekutin. Voda tvoří až 60 % našeho organismu, účastní se metabolických procesů, pomáhá s ochlazováním i vylučováním škodlivin, a pokud jí nemáme dostatek, začnou se objevovat zdravotní problémy. Bez jídla vydržíme i týdny, bez vody však jen pár dní a poté následuje celkové selhání organismu. Prvním varovným signálem těla, že je něco špatně, je pocit žízně. Pít bychom tak měli dříve, než se dostaví žízeň, ideálně čistou vodu, kterou můžeme upravit pomocí vodních filtrů a zlepšit tak její kvalitu i chuť. Pokud i nadále upozornění svého těla ignorujeme, přidá se bolest hlavy, ztráta pozornosti a únava. Právě tyto příznaky někdy mylně svádíme na počasí, místo prášku ale pomůže sklenice vody. I obyčejná únava a neschopnost se soustředit může být velký problém třeba za volantem nebo při činnosti, která pozornost vyžaduje.
Voda místo limonád
Čistá voda je pro nás nejpřirozenější, ale kolik jí za den skutečně vypijeme a kolikrát dáme přednost limonádám nebo sladkým nápojům. Ty nejen, že žízeň nezaženou, ale dostáváme spolu s nimi do těla mnoho chemických látek, barviv a konzervantů. Od pití vody nás může odrazovat její chuť, tu ale dokážou filtry na vodu zlepšit a upravená voda pak chutná nejen dospělým, ale i dětem. Filtr pitné vody ji navíc zbaví nečistot i látek nevhodných pro náš organismus, například těžkých kovů, pesticidů, hormonů a antibiotik. O prospěšné látky ale filtry vodu nepřipraví, zachovají v ní jód, hořčík, vápník a mnoho dalších.
Tekutiny potřebuje naše tělo k mnoha procesům a pokud jich má nedostatek, dá nám to najevo nepříjemnými projevy. Až se tak příště budete cítit unavení, bude vás bolet hlava a na nic nebudete mít náladu, zkuste se nejdříve pořádně napít.