Aktuální trendy pro rok 2017

0

Co si připravili mezinárodní designéři a výrobci podlahových krytin pro rok 2017? O nadcházejících trendech bude výstava DOMOTEX 2017 a její jednotlivá oddělení. Co budou součástí výstavy a jaké trendy tak budou k vidění, se dočtete v našem článku.

 

V hlavní roli životní prostředí

Celá výstava DOMOTEX 2017 se ponese v duchu životního prostředí, a to k jeho šetrnosti a ochraně. Všechny nové trendy se starají o tom, aby všechny výrobní procesy co nejméně zasahovaly do životního prostředí.

Celá řada výrobců začala využívat pro výrobu koberců nejnovější vlákna a příze z obnovitelných zdrojů jako jsou kukuřice nebo bambus, Díky tomu dochází k menším emisím a je méně odpadních produktů vznikajících při výrobě.

Barvy se nesou v duchu přírody a neutrálních odstínech. Trendy tak bude smetanová, okrová, kámen nebo rákosově zelená. Speciální skupinou budou “spicy odstíny” tedy barvy kari, skořice, hořčice nebo v odstínech mědi a mosazi.

Dřevo a laminát

Podlahy jsou zdobené jemnou patinou, mají vzhled hrubého řezaného stavebního dřeva se stopami cementu nebo také podlahy, které mají drsnou a znatelnou strukturu. To vše bude k vidění na přírodním dřevu i laminátu. Zvláště laminátové podlahy s takovými úpravami povrchu jsou u zákazníků velmi oblíbené. Je to také díky jejich snadné pokládce a relativně nízké ceně.

Výrobci nabízejí obrovskou škálu designů a vzorů. To je jim umožněno díky digitální technologii tisku. Dekory se natisknou na horní vrstvu a vypadají tak reálně a k nerozeznání od přírodního materiálu. Co se týče barev, jsou oblíbené především světlé odstíny hnědé, béžové a šedé. Naopak na ústupu jsou podlahy tmavé, které jsou méně oblíbené.

Texturované povrchy se objevují na parketových podlahách a jsou navrhované i pro dřevěné podlahy. Opět se navrací motiv klasické rybí kosti. Na výsluní se také pomalu dostávají korkové podlahy, a to především díky šetrnosti k životnímu prostředí. I na korek je možné tisknout a tak korkové podlahy mohou mít dekory a vzory podle aktuálních trendů a nejrůznějších designů.

Ručně vyráběné koberce

Před 2 500 lety se koberce objevily a stále jsou velmi oblíbené. Jedná se o mix tradičních a současných vlivů, které se do koberců promítají a díky tomu jsou výrazným prvkem každého interiéru a stávají se dominantním trendem.

Pokud si potrpíte na nejnovější trendy, pak vám v interiéru nesmí chybět klasické orientální koberce se svými tradičními vzory nebo úplně nové, moderní kousky od vyhlášených designérů, které se představí právě na DOMOTEX 2017.

Velice populární se staly ručně vyráběné koberce a díky orientálním i tradičním jednoduchým vzorům zapadnou do minimalistických prostor. Velmi populární jsou také koberce a koberečky, které vyprávějí svůj příběh. Motivy se většinou vztahují k tradičním hodnotám a jsou tak dokonalým kontrastním prvkem do moderních interiérů.

Nenahraditelný vinyl a PVC

Vývoj a inovativní technologie proměnily klasické PVC k nepoznání a vinylové a PVC podlahy jsou na vzestupu. Jsou k dispozici v široké škále dekorativních motivů, vzorů a textur. Za trendy se považují rustikální hrubě řezané prkna. Nejmodernější jsou pak vinylové podlahy s tkanou strukturou povrchu, které se vyrábějí z plastových vláken jako je polyester.

Měkké podlahové krytiny vyrobené z přírodních surovin. To jsou podlahy, které se snaží nahradit chemická změkčovadla a vinyl. Vznikají tak podlahové krytiny z neobvyklých kombinací materiálů jako jsou gumové podlahy nebo stále oblíbené linoleum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno