Blíží se nový školní rok. Nezapomeňte dětem pořídit kvalitní školní batoh

0

Vypadá to, že se nadcházející školní rok uskuteční dle plánu, přestože situace kolem pandemie nového koronaviru nijak zásadně neutuchá. I samotné děti se už určitě těší na své kamarády, ba dokonce možná také na výuku a učitele, neboť už dlouho neprobíhala řádná školní docházka. Aby se děti těšily ještě více, určitě jim nezapomeňte pořídit nový školní batoh.

Zádová část batohu je nejdůležitějším bodem, na nějž si dát pozor

Ať už se vybírá školní aktovka pro prvňáčka, případně třeba školní batohy pro 2. stupeň apod., vždy je důležitá jejich kvalita. V zásadě platí několik kritérií, podle nichž je třeba školní batohy zvolit. Pozor si dejte zejména na zadní část. Právě ta ovlivňuje pohodlí při nošení a její špatná ergonomie může lehce způsobit dítěti bolesti zad a mnoho dalších zdravotních neduhů. Školní batohy mají mít vždy zádovou část zpevněnou tak, aby nedocházelo k jejímu přílišnému prohýbání během nošení. Má přirozeně přisednout k zádům dítětem a být ochrannou bariérou, aby školákovi do zad nevystřelovaly různé ostřejší předměty, jež právě v batohu nese.

Jak je to s hmotností batohu?

Pro každý školní a studentský batoh dále platí pravidlo o hmotnosti. Odborníci doporučují zvolit takový batoh, který má jen něco kolem 1.300 gramů. Dříve dokonce platila norma, kdy školní batohy nesměly být těžší nežli 1,4 kilogramu, což dnes zdaleka ne všichni výrobci dodržují, protože už tato norma není aktivní.

Na koho se obrátit, chcete-li pro své děti bezpečné a moderní batohy?

Pakliže hledáte kvalitní firmu, u níž si lze pořídit školní batohy pro děti nejrůznějších věkových kategorií, můžete se obrátit na společnost STIL. Její produkty jsou ověřené lékaři, firma totiž spolupracuje s předními odborníky, takže školní batohy mají veškeré potřebné certifikáty, které dokazují zdravotní nezávadnost a bezpečnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno