Garážová vrata jsou dominantou domu

0

Když půjdete okolo jakéhokoli rodinného domu, jedna z prvních věcí, kterých si všimnete, jsou garážová vrata. Zabírají velký prostor, proto bychom u těch svých měli dávat pozor na to, jak vypadají.

Na první pohled

Obecně mají dveře a vrata dost nevděčnou funkci, stále je používáme, ale přitom jim věnujeme jen minimální péči. Naši pozornost si zaslouží většinou až tehdy, když přestanou fungovat. Možná si tak ani nevšimneme, že by byla potřeba jejich rekonstrukce. U nových domů je to samozřejmě jednodušší, tam většinou architekt počítá s moderním designem a garážová vrata má již v plánech stavby. Ať už řešíme rekonstrukci nebo výběr nových, není třeba se obávat. Dříve tolik oblíbená výklopná vrata dnes už většinou nahradily jiné typy, modernější a jednodušší pro používání i údržbu. V současné době jsou nejoblíbenější sekční garážová vrata, která fungují na principu zasouvání jednotlivých sekcí pod strop. Nevyžadují tak před garáží téměř žádný prostor, jejich otevírání je snadné a ještě více ho zjednoduší dálkové ovládání. Pak stačí pouze stisknout ovladač při našem příjezdu a vrata se sama otevřou, aniž bychom museli opustit auto. Na podobném principu fungují také posuvná vrata, místo pod strop se ale zasouvají podél zdi. Velkou výhodou je možnost jen částečného otevření, což využijete třeba pro průchod garáží do domu.

Originalita je v kurzu

Design vrat si můžeme vybrat podle svých představ, nabídka barev i zpracování je velmi široká. Kromě klasické imitace dřeva nebo betonu můžeme využít velkou škálu barev, abychom dokonale sladili garážová vrata se vstupními dveřmi nebo okenními parapety. Novinkou v designu vrat je digitální tisk, který vám umožní být originální a na svá vrata do garáže si natisknout téměř jakýkoli motiv. Špalky dřeva, cihlová zeď, palmový háj z dovolené, kresbičky vašich dětí nebo fotografie domácího mazlíčka v nadživotní velikosti může zdobit vaši garáž a stát se i atrakcí pro kolemjdoucí a sousedy. A vám při každém příjezdu i odjezdu vyvolá úsměv na rtech.

Doma to chceme mít hezké, to samé by ale mělo platit i o okolí domu, i to je naše vizitka. Moderní a designová garážová vrata vám rozhodně ostudu neudělají.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno