full screen background image

Bruslení v přírodě? Orlík je jasným favoritem!

I když nám zima teprve klepe na dveře, podle zkušeností z předchozích let po Novém roce zaručeně udeří se vší parádou. Navíc signály z přírody naznačují, že letos bude její průběh neobyčejně krutý. A to je o důvod víc, proč si letos naplánovat bruslení i jinde než na zimním stadionu.

K tradičním lokalitám pro tzv. přírodní bruslení patří jednoznačně vodní nádrž Orlík. Právě tady totiž na klidné hladině vzniká led nejrychleji a do velké hloubky. Ubytovací zařízení v okolí tak začnou velmi rychle praskat ve švech – a co hůř, na mnoho zájemců už jednoduše nezbude místo. Pokud si i vy nechcete nechat takovou příležitost ujít, určitě si rezervujte svou dovolenou včas – konec ledna a celý měsíc únor by měly být sázkou na jistotu.

 

Bruslení na Orlíku aneb ticho nečekejte

Stačí sestoupit po starých betonových schůdcích a dotknout se zamrzlé hladiny – na břehu jich na dohled od Žďákovského mostu najdete v různých rozstupech hned několik. Protože jde o obtížný terén, doporučujeme pořídit si tzv. nordické brusle. Jde vlastně o dlouhé nože opatřené běžeckým vázáním, které jednoduše nasadíte na běžkařské boty a v případě přelézání nebo obcházení terénních překážek je prostě hodíte přes rameno.

Nečekejte ale absolutní ticho. I dobře promrzlý led puká, skřípe a vrže. Není výjimkou, že ledové rány! Dosahují takové intenzity, že se nesou i desítky či stovky metrů daleko.

Nezapomeňte: Ještě předtím, než se na svůj dobrodružný výlet vypravíte, si vždy zkontrolujte aktuální stav ledové plochy, nejlépe přes specializované internetové stránky.

 

Tipy na výlety v okolí

A co dělat, až vás bruslení omrzí? Navštívit můžete třeba zámek Orlík nad Vltavou, kterým vás po předchozí domluvě provedou i v zimě. Kromě nádherných interiérů jistě oceníte i kousek divoké přírody v unikátní expozici akvárií nedaleko parkoviště v areálu. Nezklamou vás ani pěší výlety po okolí, kdy se prostě jen tak kocháte zasněženou krajinou.

Aby vše proběhlo k vaší maximální spokojenosti, doporučujeme rezervovat si svůj vysněný pobyt včas – nejlépe do konce letošního roku. Jen tak budete mít jistotu, že na vás vždy bude čekat pohodlný pokoj se snídaní nebo třeba hotelovým wellness. Zarezervujte si ho už teď a stránkách HOTEL.cz s profesionálním rezervačním systémem a přehlednou nabídkou volných ubytovací kapacit v blízkém i dalekém okolí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *