Být single je nový trend: Proč mladí lidé netouží po partnerovi ani rodině?

0

Zatímco v minulých letech bylo naprosto běžné a také společností očekáváné, že žena i muž uzavřou velmi brzy manželství a zplodí děti, v současnosti se zdá, že je vše úplně naopak. Mladí lidé se nehrnou do partnerství ani do zakládání rodiny.

 

Nová doba, nové možnosti

Zatímco v minulosti byly možnosti dosti omezené a ženy stále zastávaly tradiční úlohu matky a ochraňovatelky rodinného krbu, dnes si mohou dovolit stoupat po kariérním žebříčku, cestovat či vyplňovat svůj volný čas různými aktivitami bez toho, aby se na ně někdo díval skrz prsty. Pokud mají někdy v budoucnu tendenci zakládat rodinu, chtějí si prvně vybudovat vlastní zázemí a užít si toho, co doba nabízí. To samé platí i o mužích. Mít partnerku nebo dítě pro ně znamená nutnost stabilní práce, zajištění bydlení a konec cestování či volnočasových aktivit. O tomto trendu mluví také čím dál více klesající porodnost a vyšší věk prvorodiček.

Vztah jako omezení

Změnil se také pohled, jakým se mladí lidé dívají na vztahy obecně. Sex je více než dostupný – existuje nepřeberné množství erotických pomůcek v sexshopech, možnost uvolnit se v erotických masážních salonech na tantrické masáži či nuru masáži nebo návštěva eroticky zaměřených klubů. Pro mnoho mladých je tak zbytečnost investovat čas a energii do vztahu, když obojí mohou využít jinak. Je lehké nechat se pohltit studiem, vyděláváním peněz nebo svými koníčky. Obvykle pak ale není na nic jiného čas, a obzvláště ne na vztah, který bez dostatku času pro druhého fungovat nemůže. Za zmínku také stojí fakt, že dnešní morálka je značně uvolněná a najít člověka, kterému není cizí věrnost, upřímnost a jiné vlastnosti klíčové pro společné soužití, je obtížné. I proto se lidé raději rozhodnou pro v mnoha ohledech pohodlnější single život.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno