Fakta, která byste měli vědět o spodním prádle

0

Otázku spodního prádla řeší muži i ženy. Je důležité nosit spodní prádlo, které vám perfektně sedne, a to nejenom kvůli komfortu, ale také kvůli vašemu zdraví. Přečtete si několik faktů a vyvarujte se nevhodnému nošení.

 

Nechcete nosit spodní prádlo? Dobře, ale chraňte své intimní partie

Ve skutečnosti neexistuje žádný lékařský důvod, který by prohlásil, že potřebujete spodní prádlo. Bez spodního prádla ale nemáte ochranu mezi vnější vrstvou pokožky, tvrdou tkaninou či švem vašich kalhot. To může způsobit bolestivé podráždění kůže. Předtím, než někam bez spodního prádla vyrazíte, naneste si v zájmu ochrany vaší pokožky na slabiny jemnou vrstvu dětského pudru nebo vazelíny.

 

Jak nosit spodní prádlo správně?

Začneme se zřejmým. Nenoste spodní prádlo několik po sobě jdoucích dní, aniž byste ho vyprali. A když se potíte, měňte prádlo častěji. Špinavé oblečení je totiž ideálním místem pro množení bakteríi, které vám mohou působit zdravotní potíže.

 

Čemu se vyvarovat z hlediska zdravotního?

  • Příliš těsné panské spodní prádlo je nevhodné. Čím těsnější je vaše spodní prádlo, tím méně může vaše kůže dýchat. To také vede k množení bakterií a následným zdravotním problémům.
  • Nenoste pravidelně tanga. Mohou totiž působit dráždivě a být příliš těsné, což může také vyústit v nepříjemnosti a zdravotní komplikace.
  • Pokud můžete, volte bavlněné spodní prádlo. Bavlna se totiž vyznačuje mnohými skvělými vlastnostmi. Je vzdušná, dobře savá a příjemná na dotyk. Druhou alternativou je bambus, který se v posledních letech dostal na přední příčky přírodních materiálu díky svým obdivuhodným praktickým vlastnostem.
  • Ještě jedna rada pro aktivní sportovní typy – po každém sportovním výkonu a fyzické aktivitě si nezapomeňte spodní prádlo vyměnit. A to ihned.

 

A co podprsenky?

Zjistěte správně velikost svojí podprsenky. Nevhodně zvolený typ či velikost podprsenky vás bude obtěžovat a nebudete se cítit komfortně. Myslete také na omezenou životnost podprsenky. Přeci jen, jde o položku v šatníku, která má důležitou funkci, a proto není vhodné ji nosit „dokud se nerozpadne“.  Čím starší podprsenky jsou, tím hůř odvádějí svou práci. Životnost podprsenky je šest měsíců. Věřte tomu nebo ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno