full screen background image

Černé diamanty! Jsou sofistikované a dokáží podpořit tvořivost a invenci

V Praze, dne 23. 8. 2017 – Černá barva z větší části znamená smutek a smrt, zcela opačně je tomu v případě černého diamantu. Šperky s krásnými černými kameny v sobě nesou speciální význam jak pro samotné dárce, tak i pro obdarovaného – simbolizují vášeň a rovněž sílu. Pokud tedy chcete plně vyjádřit svoje city a současně posílit svůj partnerský a zamilovaný vztah, rozhodně není třeba se bránit prstenu s černým kamenem. Jejich oblíbenost stále roste, v dnešní době je najdete i u výrobce luxusních šperků, například značky DIC.

Unikátní, dramatické i sofistikované, jsou šperky které se pyšnící populárními černými kameny. Jejich symbolika však není dána jen trendy dnešní doby, ale učarovala lidem již před mnoho lety. Už kdysi věřili, že diamanty dokážou pozvednout vnitřní sílu člověka, poskytnout svému nositeli balanc i výrazně zlepšit vzájemné vztahy mezi lidmi. V dnešní době jsou jeho pozitivní vlastnosti přisuzovány především k zaměstnání a práci, tedy schopnost aktivovat invenci a zároveň tvořivost. Navíc se hodí pro všechny věkové kategorie jak pro ženy tak i muže.

„Pokud si jdete vybrat diamantový šperk, uvažujte nejen nad samotnou barvou diamantu, ale i nad jeho tvarem. Ať už si vyberete náušnice, náhrdelník nebo prsten, černá barva nejlépe vynikne u obdélníku, oválu či kruhu. Výbornou volbou v případě zásnubního prstene je černý kámen nacházející se na středu s okolím osázeným bílými diamanty,“ doporučuje Jana Vernerová ze společnosti DIC, která nabízí kromě kolekcí šperků i lukrativní investiční diamanty. Pokud chcete své polovičce dodat trochu sebevědomí a současně ráda trochu experimentuje, černý diamant je přesně pro ni.

I přestože se mezi nejčastější barvy diamantů řadí kupříkladu bílá, žlutá, modrá či růžová, černý diamant si mezi všemi rozhodně získal své místo. „Stejně jako všechny ostatní druhy je tvořen uhlíkem , to mu zaručí jeho tvrdost a tedy i značnou odolnost. Je tak vhodný i k denímu nošení, při manuálních činnostech je samozřejmě lepší jej, stejně jako všechny šperky, raději sundat,“ dodává Jana Vernerová. A čím je dána jeho tak zajímavá barva? Černou barvu diamantu vytváří vetší množství malých krystalků, které se skládají ze shluků minerálu grafitu. Tím je odlišný od jiných barevných kamenů, u kterých zabarvení vzniká díky stopovému množství jiných prvků, které se do kamene dostanou už během procesu jeho typického formování. Výsledná struktura je jednolitá, což u černých diamantů vždy neplatí. Jejich jedinečnost též spočívá i v tom, že je možné je nalézt pouze na dvou místech na světě, a to v Brazílii a střední Africe. Proto se vedou spekulace o jejich skutečném původu.

Více informací o špercích značky DIC naleznete také na stránkách dic-sperky.cz.

Kontakt pro média:

Ivana Jenerálová,

email: jeneralova@tristarpromotion.cz,

tel.: +420 777 563 943

 

O společnosti DIC

Diamonds International Corporation (DIC) je ryze česká společnost zabívajícíse od roku 2005 prodejem investičních diamantů a výrobou vlastních velice luxusních řemeslných šperků. DIC obchodují na trhu v České republice, na Slovensku, Bulharsku a také Spojených arabských emirátech. Navíc pod názvem DIC byla v roce 2016 započata stavba překrásného hotelového komplexu DIC RESORT nedaleko Dubaje. DIC je rovněž akcionářem diamantové burzy v Antverpách (Beurs Voor Diamantenhandel) a též členem diamantové burzy v Dubaji (Dubai Diamond Exchange). Společnost byla tvůrcem diamantové korunky pro soutěže Miss Universe, Miss USA a mimo další i Miss Teen USA.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *