Zubní sklovina: ne všechny zdravé potraviny má ráda

0

Zdravý životní styl a správná životospráva jsou v posledních letech velmi probírané téma. Téměř každou chvíli se objeví nové doporučení, objev nebo trend, co jíst a nejíst, co našemu tělu prospívá a proč. Málokdy se ale zamyslíme i nad tím, jak potraviny působí na naše zuby.

Každé ráno skleničku vody s citronem. Alespoň pět porcí zeleniny denně. Dopoledne tři druhy ovoce a nejlépe ve formě smoothie nebo šťávy. A můžeme pokračovat do nekonečna. Kromě nesporného vlivu konzumace ovoce a zeleniny na naše zdraví a dostatku vitamínů je zde ale ještě jedno úskalí: oslabování zubní skloviny v důsledku působení kyselin. Ovoce a zelenina obsahují kyseliny, které téměř okamžitě po konzumaci působí na zubní sklovinu a změkčují ji, následně dochází k jejímu stírání a oslabení zubu. Známý a rozšířený mýtus o čistění zubů po každém jídle tak dokáže udělat spíše více škody, než užitku. Změklá sklovina po jídle je náchylná na mechanické poškození, což právě čištění zubů je. Mnohem lépe uděláte, když si po jídle na čištění zubů počkáte hodinu a jako první pomoc pro své zuby si vypláchnete ústní vodou nebo použijete žvýkačku pro zvýšení tvorby slin.

Abychom ale vše nesváděli jen na potraviny zdravé, zubní sklovině škodí i ty nezdravé. Sladké limonády, džusy, colové a sycené nápoje. U těch je navíc „pomocníkem“ pro kyseliny i obsažený oxid uhličitý. To nejhorší co můžete svým zubům udělat, je napít se nějaké limonády na noc. Kyseliny pak mají dost času na páchání škod. Zubní sklovina se sama neobnoví, ani nemůže dorůstat, ale pokud už k oslabení zubní skloviny došlo, není vše ztraceno. Tekutá zubní sklovina dokáže obnovit ztracenou vrstvu a zároveň posílit vlastní sklovinu. Při používání zubní pasty s tekutou sklovinou tak dokážete své zuby ochránit před zubním kazem, opravit drobné nerovnosti na povrchu zubů, snížit jejich citlivost i bez chemie vybělit.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=1BBBCLUTjPI

Pevná zubní sklovina znamená méně návštěv zubního lékaře i méně dalších problémů. Když vaše zuby nejsou v dobré kondici a sklovina je oslabená a nerovná, lépe se na ní usazuje i zubní plak a bakterie, které jsou odpovědné za zubní kaz. Na hladkých silných zubech se špatně zachytávají, zatímco na různých nerovnostech slabé skloviny se jim daří velmi dobře. Věnujte tak pozornost nejen zdravé stravě, ale i zdravým zubům. K ochraně a zpevnění pomůžou přípravky ApaCare s tekutou zubní sklovinou, které můžete objednat online na www.apacare.cz nebo koupit v lékárně a vybraných ordinacích zubních lékařů a ortodontistů. Vaše zuby vám péči o ně vrátí v podobě zdravého, bílého a zářivého úsměvu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno