full screen background image

Chanel No.5 L´Eau – nové pojetí legendy parfémů

Podzim roku 2016 si pro nás připravil překvapení v podobě zcela nové vůně od legendární značky Chanel No.5 tentokrát s přídomkem L´Eau, určené především pro mladší a hravější milovníky vůní. Jde o degradaci symbolu smyslných žen nebo o povedené zbrusu nové pojetí?

Značka Chanel No.5 se doposud k novým trendům stavěla spíše konzervativně. Světlo světa tak spatřily pouze Elixir Sensuel Chanel pro ženy a Chanel No.5 Eau Premiere, jež složením spíše jen napodobovaly původní legendu. Olivier Polge se ale rozhodl uchopit tento parfém s velkým P zcela nově, svěže a hravě tak, aby si naklonil i nové zákazníky, narozené často teprve na přelomu tisíciletí.

 

Chanel No.5 L´Eau – legenda v letních šatech

Hlavu vůně Chanel No.5 L´Eau tvoří pomeranč, bergamot, neroli, citron a aldehydy. Rozvoj pokračuje srdcem a jasmínem, ylang-ylang a růží a celou kompozici uzavírá základ s použitím cedru, vanilky, kořenu kosatce a bílého pižma.

Podíváme-li se na tuto vůni, s potěšením zjistíme, že Olivier Polge ponechal všechno svěží a krásné, co na původní vůni milujeme, ale citelně odlehčil její těžké a pro mnoho mladších uživatelek příliš intenzivní tóny.

První seznámení s vůní obstarají lehké závany sladké neroli, železitých aldehydů přislazené špetkou svěžích citrusů. Jde o svěží polibek, který ze všeho nejvíc připomíná vůni květinového šampónu. Ale naštěstí jen připomíná. Vzápětí se zatřpytí špetka jasmínu podbarvená růží a nakonec celou vůní pozdvihne a upevní bílé pižmo.

Je to, jako kdybyste si nechali v krejčovském salónu ušít šaty, a pak se oknem vplížili jen pro hotový krajkový základ, na který ještě mistři svého řemesla nestačili našít perly a další ozdoby. Chanel No.5 L´Eau je vůně pro svěží letní večery, neformální večírky nebo jen tak do kolotoče práce a zábavy, který mladým lidem často splývá v jedno.

Je to jako pečlivá skica, která ještě čeká na dokončení, které ale nepřijde. Ale i skici slavných umělců bývají mezi znalci vysoce ceněny a Chanel No.5 L´Eau rozhodně nebude výjimkou.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *