full screen background image

Chorvatsko: Rozmanitá krajina překypuje krásnou přírodou i památkami

Chorvatsko je podceňovanou turistickou destinací v Evropě. Zatímco mnozí turisté plánují výlety do populárnějších a známých lokalit, Chorvatsko se nadále pohybuje pod hranicí zájmu. A to i přesto, že zlepšuje své nabídky pro cestovní ruch, čímž se stává cenově přijatelnou a atraktivní destinací pro cestující, kteří hledají alternativu k jiným a dražším místům. Slováci a Češi však nedají na Chorvatsko dopustit a každoročně se tam s velkou radostí vracejí. Vždyť se není čemu divit. Vždy si mohou být jisti, že prožijí úžasnou dovolenou obklopeni nedotčenou přírodou, historickými městy a nádhernými plážemi.

 

Pláž, slunce a moře

Jděte a objevte chorvatské pobřeží, kde můžete najít třeba skrytou pláž přístupnou pouze lodí nebo přejít na nejkrásnější a nejznámější pláže Chorvatska na okolních ostrovech. Severní část pobřeží je charakteristicky skalnatá s fotogenický kontrastními bílými kamennými plážemi a jasným modrým mořem.

 

Příroda a ještě jednou příroda

Chorvatsko je zemí kontrastu a rozmanitosti. Nekonečné pobřeží s mnoha ostrovy a středomořským klimatem krásně kontrastuje s vnitrozemím, který nabízí svěží zelené kopce, divoké hory a bažinatou říční deltu. Ze všech krásných přírodních parků Chorvatska jsou nejznámější nádherná modrozelená jezera a vodopády z Národního parku Plitvická jezera. Je to úžasný přírodní fenomén s dřevěnými stezkami, které vedou do bezprostřední blízkosti vodopádů a také okolním lesem, který určitě musíte vidět.

 

Kultura a umění

Muzea, hrady, moderní umění, sochy, staré fresky, koncerty vážné hudby, barokní koncerty, náboženské umění, lidová hudba, opera, zkrátka v Chorvatsku je vše, co známe a z čeho se těšíme v oblasti kultury. Tradiční píseň a tanec jsou zde důležitými kulturními pilíři. Každý region má svůj vlastní jedinečný styl hudby, oblečení, písní a nástrojů. Podél pobřeží uslyšíte skupinu 3-5 mužů, kteří budou zpívat ve večerních hodinách, když se budete procházet přes úzké mramorové uličky v pobřežním městě nebo přes rybářské vesnice.

Vyberte si Chorvatsko jako další svou dovolenou a užívejte si sluneční, modré Jaderské moře, středomořské podnebí, mnoho pláži a ostrovů. Objevte Chorvatsko s jeho nádhernou přírodou, malebnou krajinou a množstvím příležitostí pro aktivní dovolenou!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *