Co je PCOS, jak jej zmírnit a podpořit hormonální rovnováhu organizmu

0

PCOS je mezinárodní zkratka, která je používána pro označení Syndromu polycystických vaječníků.  Je to porucha hormonů, kterou nejčastěji trpí dospělé ženy, těch může být až 20 %. PCOS se u většiny žen vytváří s nástupem menstruace, je však zcela běžné, že se objeví v až dospělém věku. Z běžně dostupných informací je možné zjistit, že tento problém se většinou týká obézních žen, opak je však pravdou. Je totiž naprosto běžné, že se PCOS vyskytne u žen, které dbají na pravidelný pohyb a vyváženou stravu.

Proč Syndrom polycystických vaječníků vzniká

Přesná příčina toho, proč PCOS vznikne, není známá, je však prokázáno, že může být dědičného původu. Běžnou příčinou je také nadbytek inzulinu v těle, který ve větším množství přispívá k produkci mužských hormonů, což riziko vzniku PCOS zvyšuje. V neposlední řadě nastává ve chvíli, kdy dojde k hormonálním změnám v ženském těle, jako je například klimakterium (menopauza) u žen.

Mezi další možné příčiny se řadí nedostatek pohybu, nekomplexní strava a s ním související nedostatek vitaminů a minerálů.

Příznaky PCOS

Jestliže v průběhu kalendářního roku menstruujete 9x a méně často, vaše perioda běžně trvá více než 35 dní a je velmi silná, je důležité navštívit gynekologa a nechat se vyšetřit. Další příčiny jsou deprese, úzkosti, migrény, problémy močové soustavy a chronická únava. Celkové shrnutí příznaků lze shrnout pod označení „hormonální nerovnováha“.

Zmírnění příznaků PCOS

V prvé řadě dbejte na to, abyste se stravovaly správně. Pokuste se vysadit průmyslově zpracované potraviny, omezte sladké a také ovoce, které konzumujte alespoň v menším množství, sáhněte spíše po zelenině, luštěninách a nezapomínejte ani na zdravé tuky, jako jsou avokádo, ořechy a kvalitní oleje. Do svého jídelníčku zařaďte také protizánětlivé potraviny jako jsou rajčata, zelené potraviny, kvalitní ryby nebo skořice.

V neposlední řadě je možné jít hormonální rovnováze naproti díky doplňkům stravy. Vellena, nápoj ve dvou příchutích, který je možné rozmíchat ve vodě, obsahuje komplexní složení s důrazem na přírodní původ. Napomáhá navrátit tělu hormonální rovnováhu, či snížit nerovnováhu. Pomocí doplňku stravy Vellena doplníte tělu tolik potřebné vitaminy a minerály. Řeší příčinu problému, nikoliv pouze jeho důsledek. Také proto bude možné pozorovat výsledky přibližně po měsíci užívání. Na vellena.cz můžete využít zvýhodněných balíčků za dostupnou cenu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno