Jaký nábytek je vhodný do předsíně?

0

Nábytek do předsíně by měl splňovat dva hlavní parametry. Musí být funkční i estetický zároveň. Z funkčního hlediska je nezbytné, aby v něm bylo vše, bez čehož se při odchodu z domu neobejdeme, a z toho estetického by měl náležitě zapůsobit na příchozí. Předsíň je přeci jen první místností, do níž vstoupí.

Tak jako se říká, že šaty dělají člověka, dá se rovněž s nadsázkou říci, že předsíň dělá dům. Vytváří první dojem, na základě něhož si návštěvník udělá představu o jeho majitelích. Buď ho navnadí, nebo naopak odradí. Upřednostňovat byste samozřejmě měli první variantu.

K čemu slouží předsíň?

Existují země, kde předsíně v domácnostech nenajdete. Prostě se rovnou vstupuje třeba do obýváku. A mnohdy i v botách. Zároveň se totiž jedná o země, kde se nezouvá. Pro nás v podstatě něco nepředstavitelného. V našich zeměpisných šířkách zkrátka předsíň potřebujeme. No, řekněte sami, zda by se vám líbilo vstupovat na koberec v obýváku v zablácených botách? Předsíň u nás v tomto ohledu je jakousi přestupní místností, jakýmsi mezičlánkem mezi interiérem a exteriérem. Pak jsou země, kde předsíně sice běžné jsou, ale ne v podobě, jakou známy my. Místo botníků a věšáků jim dominují třeba komody nebo stolky s vázami.

Co by v předsíni nemělo chybět?

Ale zpět do české předsíně, kterou Češi většinou pojímají ryze prakticky. Své místo v ní tak má klasický botník se sezonní obuví. Tu mimosezonní je vhodné skladovat na jiném suchém místě. Do předsíně dále patří věšák na šaty, ideálně ty, které obyvatelé domu často nosí. Pokud ale toužíte po skutečně reprezentativní předsíni, zaměřte svou pozornost na nábytek do předsíně navržený profesionály. Ve své nabídce ho má například studio Gabon, který nabízí řešení pro malé i velké byty. V nabídce tak najdete malé botníky i rozměrné ucelené sestavy, které uspokojí i vícečetné domácnosti.

Aby vaše předsíň byla jako ze žurnálu

Pro nábytek do předsíně z portfolia studia Gabon je typický hladký design, díky němuž nábytek zapadne do každé domácnosti. Nábytek je navíc vyroben z těch nejkvalitnějších materiálů, které jsou zárukou jak jeho odolnosti proti mechanickému poškození, tak i nízkých nároků na údržbu. Za slušný peníz zkrátka získáte opravdu hodně muziky. V tomto případě nábytek, díky němuž bude vaše předsíň jako ze žurnálu. A takovou chcete, nebo ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno