Deskové hry do každé rodiny

0

S přicházejícím podzimem, jehož součástí jsou dlouhé zimní večery, budete možná potřebovat zabavit děti, ale i sebe. Pokud nechcete děti neustále odhánět od televize, telefonu, počítače a dalších technologií, bude potřeba zajistit jim jiný program. Můžete s nimi tvořit tematické dekorace, zimní ozdoby na okno, vánoční výzdobu na stromek, nebo hrát deskové hry, u kterých se pobavíte. Doporučíme vám ty, které by vás mohly na celé podzimní a zimní období zabavit.

Klasiky

S Člověče nezlob se nikdy nikdo nic nepokazil. Hra je velmi jednoduchá a intuitivní, pochopí ji i menší rodinní příslušníci. Stačí, když umí počítat do 6, se složitějšími počty jim jistě rádi poradíte.

Další klasickou, už ale o něco náročnější hrou jsou Dostihy a sázky. Pokud jste ji nikdy nehráli, měli byste to napravit a naučit ji také své děti. Při hraní této hry dokážete dětem navíc trochu představit finanční gramotnost. Když utratí všechny své finance nerozvážně a investice jim nepřinesou žádný zisk, jsou zkrátka bez peněz a tuto skutečnost budou napravovat jen velmi těžce.

Oblíbené

Velké oblíbenosti se těší desková hra pro dva až šest hráčů – Carcassonne. Jedná se o strategickou hru, jejímž cílem je posbírat co nejvíce bodů pomocí správného umisťování dřevěných karet. Body získáte za obsazení a dokončení cest, měst a luk. Spoustu bodů získáte také v případě, kdy kartami dokola obestavíte klášter. Carcassonne má více hracích variant. Když vás základní verze omrzí, můžete si dokoupit různá rozšíření a vnést do hry zase trochu vzrušení.

Vědomostní hry

Pokud máte zálibu ve vědomostních hrách, ve kterých uplatníte své dovednosti, a navíc se budete moci přiučit také něčemu novému, vyzkoušejte například hru Zázraky přírody nebo AZ Kvíz. Obě jsou inspirovány stejnojmennými televizními show.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno