Možnosti přivýdělku při mateřské a práce na zkrácený úvazek

0

Mateřství je krásným, přesto však náročným obdobím každé ženy. S příchodem potomka se změní veškeré priority a na první příčky se řadí dítko a péče o něj. Jakmile má žena zájem vrátit se do pracovního procesu, může se bohužel setkat s mnoha úskalími, které jí situaci zrovna neulehčují. Jaké možnosti z hlediska brigád a prací na HPP nabízí?

Využijte příjmu z brigád

Po dobu mateřské dovolené je samozřejmě ukrojena velká část rodinného rozpočtu. Pokud máte k dispozici babičky, v odpoledních hodinách partnery, využijte brigád, které si v mnoha případech můžete naplánovat dle svých vlastních preferencí.

  • Revize bakalářských / diplomových prací

Každý student, když dokončuje jednotlivé úrovně svého studia, potřebuje někoho, kdo bude ochoten přečíst si jeho práci a tím bude eliminováno co možná největší množství drobných chyb a překlepů. Pokud jste si tedy jista českým jazykem, můžete studentům tuto službu nabídnout. Pokud jste navíc někdy závěrečnou práci také psala a pamatujete si na pravidla citací, máte další konkurenční výhodu, proč by si student měl vybrat právě vás.

  • Úklid domácnosti, hlídání dětí nebo venčení psů

Pokud vám úklid vlastní domácnosti ještě nepřerostl přes hlavu, můžete nabídnout službu uklízení jiných domácností. Hodinovou sazbu můžete zvolit na základě svého uvážení, doporučujeme se však porozhlédnout po stejné službě nabízené ve vašem okolí a přizpůsobit se.

Podobné je to s hlídáním dětí nebo venčením psů. Vaše služby se možná budou hodit jiné mamince, která hlídání svých dětí někým zodpovědným využije. Vy tak zabijete dvě mouchy jednou ranou – vaše děti seznámíte s novými kamarády a všechny je společně vyvětráte na čerstvém vzduchu. Stejně tak procházku s dětmi můžete spojit s venčením psíka.

Zkrácený úvazek? Ptejte se

Zkrácený úvazek byl v Česku ještě před pár lety sci-fi, v dnešní době se však zaměstnavatelé snaží více vycházet maminkám vstříc. Zkuste se poptat známých ve svém okolí, jak to funguje ve firmě, kde pracují. Mnoho zaměstnavatelů toleruje práci na zkrácený úvazek, případně poskytuje také možnost částečného home office. Zkuste se porozhlédnout po nabídkách, které zohledňují náročnost logistiky s dětmi a pokusí se vám život ulehčit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno