Děti mohou mít své hřiště jen pro sebe

0

Na sídlištích ve městech jsou k dispozici dětská hřiště a nenajdeme dítě, které by něco takového nechtělo mít doma. Postavit dětské hřiště na své zahradě nemusí být velký problém.

Hezké počasí láká ven děti i dospělé. Majitelé domů a chat mají plné ruce práce s přípravou zahrady na novou sezónu a děti by často uvítaly více zábavy. Tu jim může nabídnout vlastní dětské hřiště, které jim postavíme na zahradě. Výhodou je, že děti máme stále pod kontrolou a v bezpečí, zatímco my se můžeme věnovat tomu, co je potřeba. Základem je oddělit prostor na hraní a ten užitný, protože děti uprostřed hry zapomenou na naše čerstvě zaseté záhony nebo zasazené keře. A děti rychle propadnou vlastní fantazii, zvlášť, když je jich více pohromadě. Pokud se tak chceme vyhnout zbytečným dohadům, je ideální vybrat prostor na hřiště mimo hlavní užitnou zónu zahrady. Tak budeme mít jistotu, že děti si své hry užijí bez narušování zákazy, kam nesmí, a zároveň ochráníme to, čemu věnujeme péči a chceme, aby rostlo.

Na vlastním hřišti budou děti pod dozorem a přitom na čerstvém vzduchu bez vyrušování od jiných, což ale ocení i děti sousedů a kamarádi. Může se tak stát, že na zahradě budeme mít víc dětí než jen svoje a na hřišti bude opravdu rušno. Pak bychom měli popřemýšlet i nad nějakým příjemným posezením pro rodiče, kde si dají v klidu kávu, zatímco děti si hrají a rozvíjí svou představivost. Každá prolézačka může být hradbami velkého zámku, ve kterém je zakletá princezna nebo třeba skálou, která brání poklad pirátů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno