full screen background image

Dětský pokoj v malém prostoru – jak ho originálně zařídit?

3615672

Jen málokdo z nás má k dispozici byt či dům, při jehož zařizování se nemusí ohlížet na velikost jednotlivých místností nebo prostorové dispozice. Zvláště dětský pokoj bývá v mnoha rodinách kamenem úrazu. Chytrá řešení si ale umí poradit i s nepříznivými podmínkami.

Omezená podlahová plocha dětských pokojů originálním designérským nápadům zrovna nepřeje. Ale funkční dětský pokoj by se neměl podřizovat ani příliš okatým kompromisům. Dětský nábytek by měl být hlavně praktický, estetická stránka ale hraje také důležitou roli. Dítě se musí v pokojíčku cítit pohodlně a příjemně. A to po všech stránkách.

 

Zdravé spaní jako základ úspěšného dne

Postel je druhem nábytku, na kterém se rozhodně šetřit nevyplatí. I nejmenší děti potřebují kvalitní matrace a rošty, které důkladně podepřou jejich vyvíjející se páteř a zabrání tak deformacím a pozdějším problémům se zády.

Dětské patrové postele jsou po všech stránkách stejně kvalitní, jako jejich sólové stojící protějšky. Mají navíc pouze pevnou konstrukci, která zaručí, že všichni spáči prožijí noc bezpečně a v klidu. Nejčastěji se používají obyčejné patrové postele se žebříkem, ale k dostání jsou i model se schody nebo dokonce dětskou skluzavkou, která dokonale oživí prostor dětského pokoje.

 

Variabilní sezení do malého dětského pokojíčku

Pokoj vašich ratolestí ale nepatří jen jim. Využívají ho i jejich kamarádi nebo příbuzní. V ideálním případě by se měli všichni pohodlně usadit na velké pohovce. Pokud to ale není možné, skvěle ji nahradí sedací vaky pro děti, které lze bez námahy přesouvat z místa na místo a také v případě potřeby jednoduše položit na sebe a uvolnit tak prostor dětským hrám a dalším aktivitám.

Dva sedací vaky položené vedle sebe poslouží i jako měkoučká postel pro odpolední spánek nebo jako útulný pelíšek pro domácí mazlíčky. Jen těžko byste našli variabilnější a jednodušší řešení.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *