full screen background image

Dokonale čistá okna jsou základ. Pomůže vám s nimi „Mytí oken Brno“

Po dokončení školy se mi podařilo najít dobře placenou práci, která mě baví. Brzy jsem se osamostatnila a pronajala si byt. V práci mě mezitím povýšili, mám teď větší zodpovědnost, z toho ale plyne dlouhá pracovní doba i časté přesčasy.

Jsem se svým životem spokojená, stíhám se věnovat svým koníčkům, jen se moje pracovní vytíženost odráží na mé domácnosti, kterou tak úplně nezvládám. Toho si všimli i rodiče, když u mě byli na návštěvě. Posteskla jsem si před nimi, že bych se v uklizeném bytě cítila lépe, ovšem s tím, jak málo volného času mi zbývá, se mi jím nechce plýtvat právě na úklidové práce.

Rodiče mi chtěli alespoň trošku pomoct a rozhodli se, že ke mně pozvou úklidovou firmu, která mi pomůže s mytím oken, na jejichž znečištění jsem žehrala nejvíce.

Jednoho dne ke mně dorazili zaměstnanci firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce, čištění fasád, mytí oken Brno. Máma s tátou se mě dopředu zeptali, jaký termín by se mi na úklid hodil nejlépe a já z legrace přidala i jedno odpoledne o víkendu. Vyhovovalo mi nejvíc, ale nepočítala jsem, že by v takovou dobu opravdu mohl někdo přijet. To jsem ale ještě neznala A SERVIS, který se vždy snaží vyhovět časovým možnostem svých zákazníků, a proto ke mně opravdu o víkendu přijeli.

Nemusela jsem se vůbec o nic starat, jen jsem jim ukázala, kde mám okna. Když to bylo nutné, sami si přístup k oknům odklidili, nebo odstranili květiny a další věci z parapetu. Na závěr samozřejmě vše vrátili do původního stavu.

Okna umyli bezvadně. Prozradili mi, že jejich trik je v tom, že okna neleští leštidlem, ale pouze čistým hadříkem a na sucho. Skla potom byla dokonale čistá a lesklá. Hned jsem se začala ve svém bytě cítit pohodlněji. Nevěřili byste, jak vám vědomí perfektně umytých oken dokáže zlepšit náladu.

Jak skoncovat s prokrastinací, snad nepřítelem téměř každého z nás

Především vysokoškoláci se s tímto termínem znají velice důvěrně, ale co se úklidu týče, tak se to s tím dá spojit určitě taky. I když vás asi nikdo nevyhodí z domu, když neuklidíte, ale ze školy vás už vyhodí. S odkládáním povinností ale už měl co dočinění snad každý, protože je dobré si osvojit určité návyky, aby to už pro vás nebyl takový problém. A nejedná se jen o povinnosti, ale i o důležitá rozhodnutí a podobně. Jenže je lepší se tomu postavit, protože utíkáním od problému ještě nikdo nic nevyřešil.

63296408 - dusty carpet and clean stripe after clearing cordless handheld vacuum cleaner

Co se práce týče, je dobré naučit se soustředit. Uvědomte si, kdy se přestanete na zadaný úkol soustředit, a pokuste se přimět pokračovat v práci. Dále se nenechte rozptylovat. Pokud pracujete u počítače, tak základem je vypnout facebook a další sociální sítě. Ale lidi studujících či pracujících doma často podléhají i svodům televize a lednice taky.

Další radou je uklidit si na stole, kde budete pracovat. Pracovní prostředí mnohdy neposkytuje potřebné podmínky pro koncentraci a vy jste pak rozptylováni nežádoucími podněty a předměty na vašem stole. Navíc pokud tam máte vyloženě nepořádek, musí být i nepříjemné u něj pracovat. Dobré je taky naučit se rozlišovat čas na práci a na odpočinek. Protože většina lidí, kteří takzvaně prokrastinují, tyto dvě věci směšuje. Mají výčitky svědomí, že nestíhají, a pak si nedokážou užít volný čas.

Pokud už se vám to opravdu nakupí a žijete v nepořádku a máte spoustu dalších důležitějších povinností, nechte si už pomoci. Například poproste kamaráda či kamarádku, zda by vám s tímto úkolem nepomohli. Nebo si na úklid pozvěte úklidovou firmu, například A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Brno, která disponuje výbornými technologiemi a zaměstnanci a nabízí služby například čištění koberců a mnoho dalších.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *