Dokonale čistá okna jsou základ. Pomůže vám s nimi „Mytí oken Brno“

0
52650465 - young pretty woman sitting at opened window drinking coffee and looking outside enjoys of rest

Po dokončení školy se mi podařilo najít dobře placenou práci, která mě baví. Brzy jsem se osamostatnila a pronajala si byt. V práci mě mezitím povýšili, mám teď větší zodpovědnost, z toho ale plyne dlouhá pracovní doba i časté přesčasy.

Jsem se svým životem spokojená, stíhám se věnovat svým koníčkům, jen se moje pracovní vytíženost odráží na mé domácnosti, kterou tak úplně nezvládám. Toho si všimli i rodiče, když u mě byli na návštěvě. Posteskla jsem si před nimi, že bych se v uklizeném bytě cítila lépe, ovšem s tím, jak málo volného času mi zbývá, se mi jím nechce plýtvat právě na úklidové práce.

Rodiče mi chtěli alespoň trošku pomoct a rozhodli se, že ke mně pozvou úklidovou firmu, která mi pomůže s mytím oken, na jejichž znečištění jsem žehrala nejvíce.

Jednoho dne ke mně dorazili zaměstnanci firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce, čištění fasád, mytí oken Brno. Máma s tátou se mě dopředu zeptali, jaký termín by se mi na úklid hodil nejlépe a já z legrace přidala i jedno odpoledne o víkendu. Vyhovovalo mi nejvíc, ale nepočítala jsem, že by v takovou dobu opravdu mohl někdo přijet. To jsem ale ještě neznala A SERVIS, který se vždy snaží vyhovět časovým možnostem svých zákazníků, a proto ke mně opravdu o víkendu přijeli.

Nemusela jsem se vůbec o nic starat, jen jsem jim ukázala, kde mám okna. Když to bylo nutné, sami si přístup k oknům odklidili, nebo odstranili květiny a další věci z parapetu. Na závěr samozřejmě vše vrátili do původního stavu.

Okna umyli bezvadně. Prozradili mi, že jejich trik je v tom, že okna neleští leštidlem, ale pouze čistým hadříkem a na sucho. Skla potom byla dokonale čistá a lesklá. Hned jsem se začala ve svém bytě cítit pohodlněji. Nevěřili byste, jak vám vědomí perfektně umytých oken dokáže zlepšit náladu.

Jak skoncovat s prokrastinací, snad nepřítelem téměř každého z nás

Především vysokoškoláci se s tímto termínem znají velice důvěrně, ale co se úklidu týče, tak se to s tím dá spojit určitě taky. I když vás asi nikdo nevyhodí z domu, když neuklidíte, ale ze školy vás už vyhodí. S odkládáním povinností ale už měl co dočinění snad každý, protože je dobré si osvojit určité návyky, aby to už pro vás nebyl takový problém. A nejedná se jen o povinnosti, ale i o důležitá rozhodnutí a podobně. Jenže je lepší se tomu postavit, protože utíkáním od problému ještě nikdo nic nevyřešil.

63296408 - dusty carpet and clean stripe after clearing cordless handheld vacuum cleaner

Co se práce týče, je dobré naučit se soustředit. Uvědomte si, kdy se přestanete na zadaný úkol soustředit, a pokuste se přimět pokračovat v práci. Dále se nenechte rozptylovat. Pokud pracujete u počítače, tak základem je vypnout facebook a další sociální sítě. Ale lidi studujících či pracujících doma často podléhají i svodům televize a lednice taky.

Další radou je uklidit si na stole, kde budete pracovat. Pracovní prostředí mnohdy neposkytuje potřebné podmínky pro koncentraci a vy jste pak rozptylováni nežádoucími podněty a předměty na vašem stole. Navíc pokud tam máte vyloženě nepořádek, musí být i nepříjemné u něj pracovat. Dobré je taky naučit se rozlišovat čas na práci a na odpočinek. Protože většina lidí, kteří takzvaně prokrastinují, tyto dvě věci směšuje. Mají výčitky svědomí, že nestíhají, a pak si nedokážou užít volný čas.

Pokud už se vám to opravdu nakupí a žijete v nepořádku a máte spoustu dalších důležitějších povinností, nechte si už pomoci. Například poproste kamaráda či kamarádku, zda by vám s tímto úkolem nepomohli. Nebo si na úklid pozvěte úklidovou firmu, například A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Brno, která disponuje výbornými technologiemi a zaměstnanci a nabízí služby například čištění koberců a mnoho dalších.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno