full screen background image

Budujeme dětské království

Milující rodiče jsou hnáni odvěkou touhou opatrovat co nejlépe své ratolesti. Z maličkého děťátka, kterému k pocitu bezpečí postačí laskavá náruč, nám ale velmi rychle vyroste hravé dítě, kterému přirozeně již pouhé objetí nestačí. Nároky na bezpečnou skořápku se zvyšují a jednoho dne dozrajeme k rozhodnutí, že je načase pořídit ratolesti vlastní dětský pokoj.

 

Když podmínky nejsou ideální

Pokud nedisponujete velkým bytovým prostorem a proporce dětského pokojíku jsou opravdu hraniční, nevzdávejte to. Řešení mohou být vskutku prostá a ve výsledku docílíte elegantního a především útulného teritoria pro vaše dítě. Prioritou by měla být především pečlivá volba dětské postele. Tzv. spánkové centrum je pro dětský vývoj velice podstatným prvkem. I v případě stísněnějších podmínek můžeme pořídit bytelné, kvalitní a barevně variabilní lůžko s velkorysým úložným prostorem nebo přistýlkou pro občasné návštěvy. V případě, že se vaše rodina rozrostla o více členů, je ideálním řešením volba patrové dětské postele, rovněž s úložnými prostory. Pracujte s interiérovými barvami, které jsou pro odpočinek adekvátní, tedy kupříkladu modrou nebo béžovou a v tomto duchu volte i barvu lůžka.

 

Nezůstaňte jen u postele

A soustřeďte se nadále na uspořádání prostoru pro děti v duchu zvolené filozofie. Vybírejte s rozvahou i dětský nábytek. V první řadě by měl splňovat odůvodněné nároky na bezpečnost, kvalitní provedení, ergonomii tvarů a praktičnost. To ve stísněném prostoru především. Jelikož v podstatě svým dětem vytváříte první opravdový svět kolem nich, jistě byste je neměli při výběru obcházet. Pozvěte je ke společnému rozhodování a vyslechněte jejich představy. Intuitivní vnímání dětské duše vám může v mnohém pomoci, například ohledně barevného provedení jejich království.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *